Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šarūnas Birutis sako, kad kultūros politikoje reikalingas tęstinumas

Šarūnas Birutis
BFL/K.Vanagas / Šarūnas Birutis
Šaltinis: BNS
0
A A

Kultūros ministru patvirtintas „darbietis“ Šarūnas Birutis svarbiu uždaviniu laiko darbą baigiančios Vyriausybės parengtų ir praėjusios kadencijos Seimo patvirtintų Kultūros politikos kaitos gairių tolesnį įgyvendinimą.

Jis sako palankiai vertinantis sprendimą steigti Kultūros tarybą, pabrėžia dėmesį kultūrinėms industrijoms.

„Aš manau, kad tai (Kultūros politikos kaitos gairės – BNS) yra jau visai nebloga strategija. Jeigu būtų išlaikomas tęstinumas arba iš tikrųjų įgyvendinama tai, kas ten parašyta, tai būtų labai neblogai“, – BNS sakė būsimasis ministras.

„Aš dabar neturiu po ranka ir mintinai jų neatsimenu, todėl negalėčiau pasakyti, ką galėčiau keisti. Bet patys pagrindai ten sudėti labai fundamentalūs: ir tai, kad reformuojamas kultūros finansavimas, kaip analogija Mokslo tarybai sukuriama Kultūros taryba, kada dalyvauja visa kultūros bendruomenė, tai yra labai gerai.

Yra ir kiti dalykai – ir kultūrinės industrijos, kas Lietuvoje yra naujas dalykas, jis yra labai svarbus, pasaulyje tas seniai vyksta, ir Europos Sąjungos Baltoji knyga išleista apie tai. Pas mus tai yra nauja, bet jau pradėta buvusio ministro vykdyti politika, reikia tą sustiprinti ir teisingai tęsti“, – kalbėjo Š.Birutis.

Šį politiką prezidentė Dalia Grybauskaitė vienintelį ministru paskyrė su juo oficialiai nesusitikusi kaip su kandidatu – su juo šalies vadovė kalbėjosi telefonu.

„Apie galimybes dirbti Vyriausybėje, apie vizijas, kaip įsivaizduoju Vyriausybės darbą (...). Ir šiek tiek apie kultūrą“, – paklaustas, apie ką kalbėjo su prezidente, sakė Š.Birutis.

Jis teigė su prezidente radęs bendrą kalbą.

„Manau, kad nuomonę bendrą mes turime. Ne pirmi metai esame šiaip pažįstami, aš taip įsivaizduoju, kad prezidentė irgi seka kiekvieno politiko politinius vingius, veiklą, pasisakymus ir visą kita, aš manau, šioje vietoje pasitikėjimas yra, jeigu esu įtrauktas į dekretą“, – svarstė Š.Birutis.

Politikas teigia kultūra besidomintis visą gyvenimą, o kultūros politika – daugiau kaip dešimt metų.

„Aš esu teisininkas pagal išsilavinimą, taip pat ekonomistas. Ta gyvenimiškoji patirtis irgi yra didelė sukaupta. Su kultūra, kaip minėjau, esu 50 metų vienaip ar kitais susijęs.

Žiūrėsime, manau, kad pasistengsime ir bendromis jėgomis su kultūros bendruomene judėsime į priekį“, – vylėsi jis.

Kultūros ministro paieškos naujoje Vyriausybėje užtruko ilgiausiai. Tarp kandidatų buvo minimi rašytojas, žurnalistas Giedrius Drukteinis, aktorius Juozas Gaižauskas, renginių organizatorius Tadas Rimdžius, buvo minėta buvusi Lietuvos ambasadorė UNESCO Ina Marčiulionytė, nors oficialiai siūlymo nebuvo sulaukusi.

Prieš Š.Birutį Darbo partija į kultūros ministrus siūlė Kęstutį Daukšį, bet prezidentė atmetė jo kandidatūrą. Dėl buvusio europarlamentaro Š.Biručio skyrimo ministru buvo sutarta penktadienį – prieš pat prezidentei pasirašant dekretą dėl Vyriausybės sudarymo.

Š.Birutis yra dirbęs Valstybinio akademinio dramos teatro Ūkio skyriuje, Kauno termofikacinės elektrinės Ekonomikos-planavimo skyriuje, Lietuvos komjaunimo centro komitete, Lietuvos jaunimo forume, įkūrė ir vadovavo Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklai.

Š.Birutis taip pat dirbo Ūkio ministerijoje, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos atstovu Seime ir Vyriausybėje, Vyriausybės konsultantu, buvo Valstybinės lošimų priežiūros komisijos narys, 2004–2009 metais dirbo Europos Parlamente.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min