Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 6d. 16:34

Šarūnas Skučas iš Vilniaus savivaldybės kontrolieriaus pareigų buvo atleistas neteisėtai

Šarūnas Skučas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šarūnas Skučas

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs tarnybinį ginčą tarp Šarūno Skučo ir Vilniaus miesto savivaldybės dėl sprendimo atleisti jį iš savivaldybės kontrolieriaus pareigų panaikinimo ir tarnybos santykių nutraukimo teismo sprendimu bei vidutinio darbo užmokesčio už priverstinės pravaikštos laiką priteisimo, iš dalies patenkino Š.Skučo skundą.

Kaip informuoja Vilniaus apygardos administracinis teismas, Š.Skučas prašė panaikinti kaip neteisėtą Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2012 m. sausio 25 d. sprendimą atleisti jį iš pareigų ir nutraukti tarnybos santykius teismo sprendimu bei priteisti pareiškėjui iš Vilniaus miesto savivaldybės vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo 2012 m. sausio 25 d. iki sprendimo įvykdymo dienos.

Kaip savo skunde teismui paaiškino Š.Skučas, Vilniaus apygardos administracinio teismo 2011 m. gruodžio 27 d. sprendimu jis buvo grąžintas į Savivaldybės kontrolieriaus pareigas, o 2011 m. gruodžio 29 d. VAAT nutartimi šis sprendimas buvo pripažintas skubaus vykdymo.

Pasak pareiškėjo, teismo nutartį jis gavo 2012 m. sausio 3 d.. Kitą dieną nuvykęs į darbą pareiškėjas buvo supažindintas su 2012 m. sausio 4 d. pranešimu apie tarnybinį nusižengimą, kuriame nurodyta, kad pareiškėjas padarė drausmės pažeidimą – pravaikštą, t.y. nebuvo darbe 2012 m. sausio 2-3 d. Už tai 2012 m. sausio 25 d. Savivaldybės taryba atleido jį iš pareigų.

Pasak pareiškėjo, tarnybinio tyrimo komisija nevertino, ar jo neva padarytas nusižengimas tikrai yra šiurkštus, nevertino jo padarymo objektyvių aplinkybių, o turėdama išankstinę nuostatą vykdė mero pageidavimą kuo greičiau atleisti jį iš pareigų

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą, priėjo išvadą, kad Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2012 m. sausio 25 d. sprendimo dalis, kuria pareiškėjui buvo paskirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų yra neteisėta, nepagrįsta, todėl panaikino ir šiuo teismo sprendimu nutraukė tarnybos santykius.

Kaip rašoma teismo sprendime,  pareiškėjo grąžinimas į Savivaldybės kontrolieriaus pareigas objektyviai nebegalimas dėl to, kad jam gali būti sudarytos nepalankios sąlygos dirbti. Teismas nusprendė priteisti pareiškėjui iš Vilniaus miesto savivaldybės 31 tūkst. 426 litų už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš pareigų iki šio teismo sprendimo priėmimo dienos, taip pat po 201,45 Lt už kiekvieną darbo dieną nuo 2012 m. rugsėjo 7 d. iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos.

Šis teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min