Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sąskaitos išsipūtė kaip ant mielių

Lietuvius gąsdina kylančios šilumos kainos.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Lietuvius gąsdina kylančios šilumos kainos.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniečiai jau sulaukė sąskaitų už šildymą sausio mėnesį. Palyginti su gruodžiu, jos išaugo apie 30 proc.

Kadangi metų pradžioje žiema speigų negailėjo, o šilumininkai šilumos energijos taip pat netaupė, mokesčiai už standartinio 60 kvadratinių metrų ploto buto šildymą Vilniuje svyruoja nuo 150 iki beveik 900 Lt. Bene mažiausiai Vilniuje už šildymą teks mokėti kai kuriems Sviliškių gatvės gyventojams – apie 147 Lt, daugiausia V.Grybo gatvės gyventojams – apie 830 Lt.

Anot „Vilniaus energijos“ komercijos direktoriaus Rimanto Germano, nemažai įtakos suvartojamos šilumos kiekiui turi ir namo sandarumas: „Jeigu namas kiauras, šiluma išeina pro plyšius, pro langus, tad, aišku, kaina mokėtojams šoktelėja.“

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidento Vytauto Stasiūno manymu, šilumos suvartojimas apie 30 proc. išaugo dėl didelių šalčių.

„Jei gyventojai už buto šildymą gruodį mokėjo 110 litų, tai už sausį sumokėjo 150 litų. Jei mokėjo 600 litų už gruodį, sausį kaina pakilo iki 800 litų. Dėl to kaltas labai šaltas sausis: vidutinė temperatūra praėjusį mėnesį buvo 10,4 laipsnio šalčio, o ankstesniais metais ji būdavo perpus mažesnė“, – aiškino V.Stasiūnas.

Jis vylėsi, kad sumažėjus šalčiams sąskaitos už vasarį bus mažesnės, nors Vilniuje šį mėnesį šilumos kaina išaugo 5,6 proc. „Nors šilumos kaina augs, mokėjimai bus mažesni, nes traukiasi šalčiai, ateina atlydys“, – sakė V.Stasiūnas. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min