TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sąskaitų už vandenį absurdą narplios prokurorai

Vanduo iš krano
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vanduo iš čiaupo
Šaltinis: 15min
0
A A

Tūkstančiai vilniečių jau daugiau nei metus negali atsiskaityti už karštą vandenį. Atrodo, kad išseko ne tik gyventojų, bet ir valstybės institucijų kantrybė. Kainų komisija Generalinei prokuratūrai apskundė „Vilniaus vandenis“, kurie nė už ką nenori iš miestiečių rinkti pinigų už vandenį.

„Tai yra paskutinis dokumentas, kurio trūksta, kad būtų pradėtos rinkti įmokos. O „Vilniaus vandenys“ šio įgaliojimo neduoda

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) „Vilniaus vandenis“ prokurorams apskundė dėl to, kad ši bendrovė nevykdo komisijos nutarimų ir įpareigojimo sudaryti sąlygas vartotojams, pasirinkusiems antrąjį apsirūpinimo karšto vandeniu būdą, t. y. be karšto vandens tiekėjo, atsiskaityti už sunaudotą geriamąjį vandenį karštam vandeniui ruošti.

Vadinamąjį antrąjį karšto vandens pirkimo būdą pasirinkusių vilniečių vargai prasidėjo dar praėjusiųjų metų pavasarį. Pagal šį būdą, už vandenį jie turėjo mokėti „Vilniaus vandenims“, o už jo pašildymą – „Vilniaus energijai“. Tačiau šios bendrovės niekaip nesugebėjo susitarti, kuri turi surinkti mokestį. Daugiau kaip 600 sostinės namų gyventojų skola jau turėtų viršyti 5 mln. litų.

Vilniečiai dar šių metų pavasarį tikėjosi gauti sąskaitas už karštą vandenį, nes VKEKK gegužės viduryje paskelbė radusi išeitį iš keblios padėties. Komisija nurodė konfliktuojančioms įmonėms per daugiau kaip savaitę sudaryti susitarimą, pagal kurį „Vilniaus energija“ surinktų iš gyventojų įmokas už vandenį ir perduotų jas „Vilniaus vandenims“. Ši įmonė priimtų įmokas už gyventojų deklaruotą vandens kiekį pagal būstuose esančių skaitiklių parodymus. Tačiau vilniečiai sąskaitų iki šiol nesulaukė.

Stabdys – „Vilniaus vandenys“

Kantrybę praradusi VKEKK birželį dar kartą įpareigojo „Vilniaus energiją“ ir „Vilniaus vandenis“ pagaliau pradėti rinkti mokesčius iš gyventojų. Nors įmonėms komisijos, kaip reguliavimo institucijos, nutarimai yra privalomi, ir vėl – jokios reakcijos.

Anot komisijos pirmininkės Dianos Korsakaitės, įmokos iš gyventojų nebuvo pradėtos rinkti dėl „Vilniaus vandenų“ kaltės. Ši įmonė „Vilniaus energijai“ nesuteikė įgaliojimo, kuris leistų pradėti išrašinėti sąskaitas. „Tai yra paskutinis dokumentas, kurio trūksta, kad būtų pradėtos rinkti įmokos. O „Vilniaus vandenys“ šio įgaliojimo neduoda, – sakė D.Korsakaitė. – Iš komisijos turimų dokumentų matyti, kad „Vilniaus energija“ yra sudariusi visus reikiamus susitarimus, kad pradėtų rinkti mokestį, jai trūksta tik to vienintelio įgaliojimo.“

Išsekus VKEKK kantrybei, komisija „Vilniaus vandenų“ vadovui Valdui Savickui surašė protokolą dėl jos nutarimo nevykdymo ir perdavė bylą nagrinėti teismui. Komisijos įgalioti asmenys nustatė, kad jos nutarimo vykdymas vilkinamas sąmoningai. V.Savickiui už tai gresia „įspūdingo“ dydžio – 200–400 Lt – bauda.

Rudenį gali kilti chaosas

VKEKK pirmininkė nuogąstavo, kad jeigu vilniečiai sąskaitų negaus iki rugsėjo 1-osios, kuomet didės šalto vandens kaina, įsivyraus chaosas. „Jeigu iki rugsėjo nebus užfiksuoti skaitiklių parodymai, bus labai sunku kalbėti apie suvartotus kiekius iki rugsėjo pirmosios ir po jos“, – pabrėžė D.Korsakaitė.

Komisijos vadovė teigė, kad sunku nuspėti, kas būtų, jeigu „Vilniaus vandenų“ vadovas jam surašytą protokolą bandytų ginčyti teisme. Pasak D.Korsakaitės, jeigu bendrovė prašytų teismo pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones – sustabdyti VKEKK nutarimo galiojimą – liktų maža tikimybė, kad sąskaitas vilniečiai gautų iki rugsėjo 1-osios.

„Situacija gali pakrypti bet kaip. Tačiau jeigu „Vilniaus vandenys“ galvotų apie savo vartotojus, įvykdytų tai, ką įpareigojo komisija“, – pabrėžė ji.

„Vilniaus vandenų“ komunikacijos skyriaus projektų vadovė Simona Skalauskytė „15min” teigė, kad įmonės vadovas VKEKK protokolo teismui neapskundė.

Paklausta, kodėl „Vilniaus vandenys“ šilumininkams nesuteikia įgaliojimo, reikalingo pradėti rinkti įmokas, S.Skalauskytė pažadėjo, kad tai bus padaryta. „Artimiausiu metu planuojama sušaukti įmonės valdybą, kurios posėdyje ir bus suteiktas įgaliojimas“, – tikino ji.

Pabaiga dar toli

Net jeigu „Vilniaus vandenys“ iš tiesų pašalins kliūtis pradėti gyventojų atsiskaitymą už karštą vandenį, vilniečiai negalės lengviau atsikvėpti.

VKEKK yra nurodžiusi surinkti įmokas už karštą vandenį, suvartotą nuo šių metų gegužės 1 d., kai tuo tarpu sostinės gyventojai sąskaitų negauna dar nuo praėjusiųjų metų gegužės.

„Taip buvo nuspręsta dėl to, jog nėra pasibaigęs teisminis abiejų bendrovių konflikto aiškinimasis. Mes nusprendėme, kad iš pradžių reikia padaryti tvarką su sąskaitomis nuo gegužės, o dėl ankstesnių sąskaitų bus aiškiau pasibaigus teismams“, – sakė VKEKK vadovė.

VKEKK teismuose bando išsiaiškinti, kaip turėtų būti skaičiuojamas suvartoto vandens kiekis – pagal prie namo įvado, ar butuose įrengtus skaitiklius. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min