Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 15d. 15:43

Saugomi Ąžuolyne gyvenantys reti vabalai

Praėjusią vasarą vėtra išvertė daug ąžuolų, kuriuose veisėsi reti vabalai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Praėjusiais metais vėtra išvartė daug senų ąžuolų, kuriame veisėsi niūriaspalviai auksavabaliai

Kauno savivaldybė siekia Europos Sąjungos (ES) paramos miesto Ąžuolynui sutvarkyti, kad jis būtų pritaikytas retam ir saugomam vabalui gyventi.

Anot savivaldybės, siekiama palaikyti esamą ar padidinti į Raudonąją knygą įrašyto niūriaspalvio auksavabalio populiaciją Ąžuolyne bei užtikrinti jos ilgalaikį išlikimą, pranešė BNS.

Ketinama formuoti medyną, tinkamą šiam vabalui gyventi, taip pat norima sumažinti neigiamą žmogaus poveikį parkui pakoreguojant jo infrastruktūrą.

Savivaldybės tarybos posėdyje vakar politikams kilo klausimas, ar šis vabalas iš tiesų nedaro žalos parkui ir „negraužia ąžuolų“. Savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė paaiškino, kad jis minta negyva mediena, tad ąžuolams yra naudingas.

Projekto įgyvendinimą ketinama pradėti 2012 metais, jis turėtų trukti penkerius metus.

Tam prireiks per 2,2 mln. litų. Iš jų 1,55 mln. litų skirtų Europos Komisija, 555 tūkst. litų – Aplinkos ministerija, 111 tūkst. litų – Kauno miesto savivaldybė.

Savivaldybė yra pateikusi paraišką Aplinkos ministerijai dėl finansavimo skyrimo.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min