Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saugomose teritorijose žemės sklypus siūloma parduoti tik iki 1 hektaro ploto

Žemės sklypas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Žemės sklypas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė posėdyje pritarė Žemės ūkio ministerijos parengtam Saugomų teritorijų įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, numatančiame, kad tokiose teritorijose žemės sklypus būtų galima parduoti tik iki 1 hektaro ploto. Pagal šiuo metu galiojantį reglamentavimą galimų įsigyti saugomose teritorijose įsiterpusių žemės plotų dydžiai yra didesni nei nesaugomose teritorijose.

Galiojančiame Saugomų teritorijų įstatyme nustatyta, kad valstybiniuose draustiniuose, valstybiniuose parkuose ir biosferos stebėsenos teritorijų draustiniuose, taip pat rekreacinėse zonose gali būti parduodami iki 5 hektarų ploto sklypai, įsiterpę į žemės ūkio naudmenas tarp privačios žemės valdų. Įstatyme taip pat įtvirtinta, kad minėtose teritorijose parduodama ir sodininkų bendrijų žemė, tačiau iš šios nuostatos nėra pakankamai aišku, ar tai taikoma visai žemei, esančiai mėgėjų sodų teritorijoje, ar tik mėgėjų sodo sklypams.

Pakeitimais siekiama suvienodinti tokių tarp privačių valdų įsiterpusių žemės plotų dydžius ir įrašyti Žemės reformos įstatyme įtvirtintą galimų parduoti iki 1 ha įsiterpusių žemės plotų dydį. Toks įsiterpusio žemės ploto dydis galioja ir valstybinės miškų ūkio paskirties bei vandens ūkio paskirties žemės pardavimo atveju.

Šis reglamentavimas ne tik suvienodintų minėtąjį parduodamo ploto dydį, bet ir įtvirtintų, kad saugomose teritorijose nebūtų palankesnių sąlygų įsigyti žemės plotus nei nesaugomose teritorijose. Be to, įstatymo projekte siūloma aiškiai nustatyti, kad saugomose teritorijose gali būti parduodama ten esanti mėgėjų sodo ir sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemė. Seimui patvirtinus siūlomas nuostatas, nekils abejonių, kokia mėgėjų sodo teritorijos dalis turima omenyje įtvirtintame reglamentavime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min