15min be reklamos
Publikuota 2022 08 22, 17:47

Saugomų teritorijų tarnyba įspėja dėl padidėjusio miškų gaisringumo

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba įspėja, kad įsivyravus karštiems orams Lietuvoje miškų gaisringumas artimiausiomis dienomis pasieks aukščiausią lygį bei prašo poilsiautojų elgtis atsargiai su ugnimi.
Miško gaisras
Miško gaisras / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Miškas Gaisras

„Pranešama, kad artimiausiomis dienomis Lietuvoje vyraus III ir IV klasės miškų gaisringumas. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prašo poilsiautojų būti atsakingiems ir saugiai elgtis su ugnimi. Ne vietoje numesta nuorūka ar sukurtas laužas gali būti pretekstu didesniam gaisrui, nuo kurio gali nukentėti ne tik augalija, gyvūnija, bet ir retos saugomos rūšys“, – pirmadienį skelbia tarnyba.

Pasak jos, miškuose gausu sausų spyglių ir kitų dervingų medžiagų, tad kyla gaisro galimybė ir nuo nedidelės kibirkšties, neužgesintų nuorūkų ar rusenančių žarijų laužuose.

Tarnyba primena, kad saugomose teritorijose laužus galima kurti tik stovyklavietėse, poilsiavietėse ir kempinguose, kur yra įrengtos ir specialiai tam išskirtos bei iš anksto parengtos vietos.

Ar laužavietė saugomoje teritorijoje yra įrengta teisėtai ir joje galima kūrenti laužą, lankytojai gali sužinoti paskambinę saugomų teritorijų direkcijų darbuotojams.

Pabrėžiama, kad visuose gamtiniuose ir kompleksiniuose draustiniuose, taip pat ir draustiniuose, esančiuose valstybiniuose (nacionaliniuose ir regioniniuose) parkuose ar biosferos rezervatuose, yra draudžiama kurti laužus ir statyti kepsnines ne tam skirtose vietose.

Šis draudimas galioja ir visų vandens telkinių pakrančių apsaugos juostose.

Išplitus laužo liepsnai, patariama ją gesinti pilant vandenį ar užberiant žemėmis, nepavykus ugnies sutramdyti, raginama nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min