Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 09 30, 16:47

Saugomų teritorijų tarnybos vadovas: pokyčiai Nemuno deltoje bus naudingi vietos žvejams

Vyriausybės trečiadienį priimti pokyčiai Nemuno deltoje bus naudingi vietos žvejams, teigia Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovas Albertas Stanislovaitis.
Albertas Stanislovaitis
Albertas Stanislovaitis / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Pirmiausia, tai naudinga bus vietos žvejams, nes jeigu jie nori išplaukti, dabar jie turi plaukti aplink, kas irgi gamtosaugai nėra gerai“, – BNS teigė įstaigos vadovas.

Aplinkos ministerijos siūlymu, Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad iš Nemuno priešakinės deltos gamtinio rezervato teritorijos būtų išimta Rusnaitės upės vaga ir apie 100 metrų pločio vandens juosta Kuršių mariose.

Pasak A.Stanislovaičio, tai bus naudinga ir žuvų migracijai.

„Antras dalykas, prieš pradedant procedūras, mes klausėme ichtiologų, kurie nerimavo dėl žuvų migracijos, nes labai sekli upė pasidariusi“, – sakė A.Stanislovaitis.

Upė išimta iš rezervato, kad būtų galima ją gilinti ir sutvarkyti, tiek žuvų migracijos, tiek laivybos kelius, nes ji yra užnešta dėl natūralių procesų.

Jis pabrėžė, kad šiuo metu Rusnaitės upė yra užnešta sąnašomis dėl vykstančių natūralių procesų.

„Upė išimta iš rezervato, kad būtų galima ją gilinti ir sutvarkyti, tiek žuvų migracijos, tiek laivybos kelius, nes ji yra užnešta dėl natūralių procesų“, – tvirtino Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovas.

Su šiais pokyčiais Nemuno priešakinės deltos gamtinio rezervato teritorija perskiriama į dvi dalis ir rezervatas sumažėja 24,7 hektaro.

Iš viso Nemuno priešakinės deltos gamtinis rezervatas iki šiol sudarė kiek daugiau nei 2,4 tūkst. hektaro.

Aplinkos ministerija teigė, kad šie pakeitimai reikalingi Šilutės rajono savivaldybei, siekiant plėtoti vandens turizmą Nemuno upe ir jos atšakose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min