Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 07, 22:01

Šaukiamas nenumatytas Seimo posėdis, bus balsuojama dėl interpeliacijos K.Navickui

Seimo valdyba nusprendė trečiadienį šaukti nenumatytą Seimo posėdį.
Kęstutis Navickas
Kęstutis Navickas / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Kaip antradienį informavo Seimo kanceliarijos atstovai, posėdyje numatoma priimti sprendimą, ar pritarti žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko atsakymams į interpeliacijos klausimus.

Šis balsavimas buvo suplanuotas antradienį, tačiau interpeliaciją inicijavusi opozicinė Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ paprašė padaryti pertrauką iki kito posėdžio. Kitas eilinis plenarinis posėdis turi vykti ketvirtadienį, tačiau valdantieji nutarė balsavimą paskubinti.

Seimo komisija pasiūlė parlamentui pritarti žemės ūkio ministro atsakymams į interpeliacijos klausimus.

Jei tokiam komisijos siūlymui pritars visas Seimas, interpeliacijos procedūra bus baigta, o K.Navickas išsaugos pareigas. Jei nepritars, bus balsuojama už jo atleidimą iš pareigų. Kad ministras būtų atstatydintas, tokį sprendimą turi palaikyti ne mažiau kaip 71 Seimo narys iš 141.

Taip pat trečiadienį parlamentarams ketinama pristatyti Vandens įstatymo pataisas, Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo pakeitimus.

Pagal Statutą nenumatytas Seimo posėdis turi būti surengtas, jeigu to raštu reikalauja prezidentas, ne mažesnė kaip trečdalio visų Seimo narių grupė, Seimo valdyba, o Konstitucijos nustatytais atvejais – Seimo pirmininkas.

Nenumatytame Seimo posėdyje svarstomi tik tie klausimai, kuriuos pateikia posėdžio iniciatoriai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min