Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saulėlydis Vyriausybei pavaldžioms institucijoms

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė pritarė Saulėlydžio komisijos sprendimams – bus panaikinti 59 etatai ir sutaupyta 5,5 mln. litų.

Likviduojama Kvalifikacijų tarnyba

Ministrų kabinetas pirmadienį pasitarime pritarė Valstybės valdymo tobulinimo komisijos siūlymui likviduoti Kvalifikacijų tarnybą prie Vyriausybės. Likviduojant šią tarnybą bus panaikinti 37,5 etatų, sutaupyta apie 3 mln. litų.

Nutarta, kad Švietimo ir mokslo ministerija, kartu su kitomis suinteresuotomis ministerijomis iki balandžio 20 d. pateiks Vyriausybei kvalifikacijų vertinimo modelį.

Didesnis dėmesys tautinėms mažumoms ir išeivijai

Siekiant optimizuoti valdymą ir taupant biudžeto lėšas, pasitarime Vyriausybė pritarė  siūlymui reorganizuoti Tautinių mažumų ir išeivijos departamentą prie Vyriausybės ir Lietuvių grįžimo į tėvynę centrą, kuriuose buvo 37,5 etatai. Bus sutaupyta 19 etatų ir apie 1 mln. litų.

Prie Vyriausybės veikiančio departamento teisės ir pareigos išdalijimo būdu bus perduotos Užsienio ir Kultūros ministerijoms. Užsienio reikalų ministerijai bus perduotos užsienio lietuvių reikalų koordinavimo funkcijos padidinant pareigybių skaičių iki 10 – ties, o Lietuvių grįžimo į tėvynę informacijos centras bus likviduotas.

Kultūros ministerija koordinuos tautinių mažumų klausimus, padidinant didžiausią leistiną skaičių iki 8 pareigybių.

Tautinių mažumų ir išeivijos departamento reorganizavime dalyvaujančioms valstybės institucijoms ir įstaigoms pavesta iki balandžio 6 d. parengti reorganizavimo sąlygas, parengti ir pateikti Vyriausybei teisės aktų projektus.

Poilsio namai „Baltija“ nebus finansuojami

Vyriausybė pasitarime taip pat pritarė dar vienam Saulėlydžio komisijos siūlymui nebefinansuoti valstybės biudžeto lėšomis Valstybės įmonės poilsio namų „Baltija“.

Netekusiu galios pripažintas 1994 metų Vyriausybės nutarimas, kuriuo buvo įtvirtintas šių poilsio namų finansavimas iš valstybės biudžeto. Poilsio namai kaip asignavimų valdytojas taip pat išbraukti iš 2009 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo. „Baltijai“ šiems metams buvo numatyta daugiau kaip 1,5 mln. litų.

Konstatuota, jog VĮ poilsio namams „Baltija“ sudaromos išskirtinės sąlygos veikti rinkoje, taip iškraipoma konkurencija ir diskriminuojami kiti jos dalyviai.

Vyriausybė pritarė Saulėlydžio komisijos siūlymams, kad Ūkio ministerija drauge su kitomis suinteresuotomis ministerijomis per du mėnesius suformuos poilsio namų „Baltija“ valdybą, parengs įmonės veiklos strategiją ir restruktūrizavimo planą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min