Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 14d. 15:55

Saulėtos vedybos Šv. Valentino proga: Kaune meilės dieną „taip“ ištarė 11 porų

Vestuvės šv. Valentino dieną
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Vestuvės šv. Valentino dieną

Vasario 14-oji laikoma meilės diena. Tokia ypatinga proga susituokti Kaune panoro 11 porų. Vos viena prisipažino šį ketvirtadienį pasirinkusi tikslingai. Labiau nei ypatinga proga jaunieji džiaugėsi puikiu oru: nuo pat ryto švietė saulė. Jausmo, jog tuokiamasi žiemą – nė kvapo. Kauno civilinės metrikacijos skyriaus darbuotoja patikino, kad išskirtinio ažiotažo susituokti Valentino dieną nėra.

„Pernai Valentino diena buvo švenčiama trečiadienį, kuomet santuokos neregistruojamos. Šiemet šiek tiek daugiau santuokų nei eilinį žiemos ketvirtadienį, bet tendencijos nėra. Jei myli žmonės, tai myli. Įprastai šiokiadienį tuokiasi iki 10 porų, dažniausiai 4–6.

Kas tuokiasi ketvirtadieniais? Tie, kurie nenori išskirtinių iškilmių, užtenka kabinete susituokti. Mes taip pat nesiruošiame išskirtinai Valentino dienai. Visos dienos pas mus – meilės dienos“, – 15min teigė Kauno miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos pavaduotoja Vaineta Munderzbakienė.

Populiariausios būna tokios datos, kaip 2017 m. liepos 7 d., 2018 m. rugpjūčio 8 d. Tokiomis dienomis susituokia apie 40 porų. Tiek fiziškai įsimylėjėlių gali priimti civilinės metrikacijos skyrius. Jaunieji Kauno rotušėje priimami kas 10 minučių, o darbą metrikacijos skyrius pradeda nuo 8.30 val. ryto. Prisideda ir išvažiuojamosios santuokos.

„Valentino dienos proga viena pora susituoks „Bernelių užeigoje“ Senamiestyje. Kokios vietos susituokti populiariausios Kaune? Dažniausiai renkasi Pažaislio ansamblį, ten veikiančio „Monte Pacis“ restorano menes, „Perkūno namų“ viešbutį, „Daugirdo“ restoraną, Jėzuitų vienuolyno terasą Rotušės aikštėje.

Ar niekas nenori susituokti savo namuose? Ne, namuose netuokiame.

Šiltuoju metų laiku pastato laikinas pastoges, pvz., Kauno botanikos sode, Lakštingalų slėnyje Palemone prie Salomėjos Neries muziejaus. Populiaru susituokti laivuose, tačiau jie būna prišvartuoti prie Kauno marių kranto arba krantinėje prie Vytauto Didžiojo bažnyčios miesto centre. Plaukiant laivui netuokiame. Daug kas nori išplaukti ir susituokti. Tačiau laiko sąnaudos per didelės ir nesaugu.

Ar niekas nenori susituokti savo namuose? Ne, namuose netuokiame. Daugiau ar mažiau tai turi būti vieša vieta“, – apie išvažiuojamąsias santuokas pasakojo civilinės metrikacijos skyriaus darbuotoja.

Už išvažiuojamosios santuokos registraciją jaunieji turi susimokėti 60 eurų. Paklausta, ar santuokų daugėja, V.Munderzbakienė patikino, kad ištuokų kiek mažėja. Santuokų skaičius, lyginant 2017 ir 2018 m., išlieka panašus.

„Šiais metais populiarios liepos 19, liepos 20, liepos 27, rugpjūčio 17 dienos. Populiaresni popietiniai laikai. Penktadieniai ir šeštadieniai. Dar nėra tokios dienos, kad užimti visi laikai būtų. Štai 2018 m. rugpjūčio 8 d. net netilpo visi norintys. Balandžio mėnesį jau buvo viskas užpildyta. Magiškos datos.

Ar būta tokių dienų, kai neregistruojame nė vienos santuokos? Būna. Neseniai net penktadienį tokia diena išpuolė. Šeštadienių laisvų nebūna“, – teigė civilinės metrikacijos darbuotoja.

Tuokiasi ne dėl Valentino dienos

Valentino dieną 15min žurnalistės Kauno rotušėje pakalbintos besituokiančios poros tarsi sutartinai tikino, kad šią dieną santuokai pasirinko ne specialiai, o atsitiktinai. Tik viena teigė norėjusi susituokti būtent vasario 14-ąją.

„Dėl manęs, kad nepamirščiau, kokią dieną susituokėme“, – šmaikštavo jaunikis Mindaugas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Vestuvės šv. Valentino dieną
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Vestuvės šv. Valentino dieną

„Mūsų abiejų gimtadieniai 14 dieną. Vieno sausį, kito rugpjūtį. Tad šis skaičius mums reiškia daugiau, – šyptelėjo nuotaka, po balta vestuvine suknele slėpusi ne aukštakulnius, o sportinius batelius su kailiuku. – Buvau pasiruošusi ledui ir sniegui. Svarbiausia juk – patogumas“.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Vestuvės šv. Valentino dieną
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Vestuvės šv. Valentino dieną

Pusmetį kartu esanti pora prisipažino sekusi orų prognozes, tačiau tokios nuostabios saulėtos dienos nesitikėjusi. Šventę jie užbaigs kavinėje su pačiais artimiausiais.

„Ne tik vasara tinkama santuokoms. Žiema taip pat yra nuostabi“, – patikino Mindaugas, prisipažinęs, kad jam Valentino diena iki šiol nebuvusi kažkuo ypatinga.

Kita pora į Kauno rotušę atėjo be jokių ištaigingų kostiumų ar baltų suknelių. Vasario 5 d. ji susituokė Tailande, ant jūros kranto. Vieną gražiausių gyvenimo akimirkų kartu su jais sutiko 19 artimiausiųjų, pasidovanojusių sau atostogas.

„Šilta, gera, smagu. Kartu ir medaus mėnuo. Grįžome ir atėjome „susirašyti“ čia“, – vienas kitą papildydami pasakojo dešimtmetį kartu jau leidžiantys Arvydas ir Rūta.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Vestuvės šv. Valentino dieną
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Vestuvės šv. Valentino dieną

Užklupti žurnalistės jie stebėjosi: „Manėme, ramiai tyliai sudalyvausime ceremonijoje. Nepavyko“.

„Specialiai Valentino dienos nesirinkome. Norėjome ketvirtadienio, kad ramiau, mažiau žmonių būtų. Juk didžioji šventė buvo Tailande. Grįžome vasario 11 d. į Lietuvą, tad artimiausia diena buvo Šv. Valentinas“, – paaiškino jie, pripažinę, kad nesureikšmina vasario 14-osios.

Tai, kad neplanavo susituokti būtent Valentino dieną, pripažino ir dar vieną pora.

„Valentino diena – visų įsimylėjusių šventė. Vyras gėlių visad padovanodavo, paminėdavome“, – patikino jaunoji Rūta.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Vestuvės šv. Valentino dieną
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Vestuvės šv. Valentino dieną

O štai 6-erius metus kartu jau leidžiantys Raimondas ir Inga pabrėžė, kad jiems kiekviena diena – Valentino diena.

„Vasario 13-ąją – mano gimtadienis, tad ir nusprendėme susituokti vasario 14-ąją. Tikrai ne specialiai rinkomės dėl Valentino. Kodėl tuokiamės žiemą? Nes ne dėl šou, iškilmių tą darome. Puikus oras šiandien ar ne? Užsakiau, daug kainavo“, – šmaikštumo nestokojo gerai nusiteikęs Raimondas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Vestuvės šv. Valentino dieną
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Vestuvės šv. Valentino dieną

Tuoktuvės – ir už grotų

Valentino dienos proga viena iš 11-ikos porų susituokė ne Rotušėje, kaip įprastai, bet Kauno tardymo izoliatoriuje. Sutuoktiniai viešumo nepageidavo.

„Tuokiasi suimtieji kambarėlyje. Jokio didesnio jaukumo, slogoka aplinka. Baltomis suknelėmis nuotakos neina – viskas paprasčiau. Dalyvauja apsauga, pareigūnai – jie pasirašo dokumentuose“, – santuokos izoliatoriuje atmosferą nupasakojo civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos pavaduotoja.

Pasak Kalėjimo departamento atstovės Simonos Banėnienės, Kauno tardymo izoliatoriuje 2018 m. užregistruota 16 santuokų. Norinčių tuoktis prašymų buvo pateikta 23, tačiau pasitaiko, kad nuotaka persigalvoja, būna nesumokėta už registraciją arba pareiškėjas išvyksta per tą laiką į kitus pataisos namus.

Štai 2018 m. vienas pareiškėjas bandė susituokti tris kartus, du kartus nuotaka neatvyko rašyti pareiškimo, o galiausiai, santuokos dieną, nepasirodė.

 Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Kauno tardymo izoliatorius
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Kauno tardymo izoliatorius

„Trečias kartas buvo sėkmingas, tik jau su kita mergina. Tokių atvejų, kad santuokos dieną nepasirodytų nuotaka, būna ir daugiau“, – teigė S.Banėnienė.

2019 m. sausį bei vasarį Kauno tardymo izoliatoriuje registruotos 3 santuokos. Pasak pašnekovės, dažnai santuokos dieną būna pasirašoma vedybinė sutartis, dalyvauja notaras. Tokiu būdu išsprendžiama daug klausimų: turtiniai, skolų, paveldėjimo ir t.t.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:10:33
01:21
02:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min