Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 5d. 11:09

Sauliaus Skvernelio Vyriausybė atsisako plano įteisinti homoseksualų partnerystę

Gėjų pora
Vida Press nuotr. / Gėjų pora

Pirmadienį savo programą pristačiusi naujoji Vyriausybė atsisako plano įteisinti homoseksualų partnerystę. Nors koalicijos programoje buvo numatyta sudaryti galimybes bendrą ūkį vedantiems skirtingų lyčių asmenims spręsti finansinius, paveldėjimo ir kitus klausimus, dabar šios nuostatos neliko.

„Numatysime bendrą ūkį vedantiems skirtingų lyčių asmenims sudaryti galimybes spręsti finansinius, paveldėjimo ir kitus klausimus, nekuriant šeimos teisinių santykių, todėl vyro ir moters partnerystę reguliuojančias teisės normas įtvirtinsime tik tose Civilinio Kodekso knygose, kurios apibrėžia su nuosavybe susijusius teisinius santykius“, – savo rinkimų programoje buvo pažadėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Šis punktas sudarant koalicijos sutartį su socialdemokratų partija buvo patrumpintas ir pakoreguotas.

Galutinėje Vyriausybės programoje, Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotoje pirmadienį, apie vienos lyties asmenų santykius išvis nebekalbama.

Paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis asmeniškai homoseksualų santykių įteisinimui pritartų.

„Jei gyvena toks pačios lyties asmenys, jų teisiniai santykiai turi būti sureguliuoti Civilinio kodekso. Jei jie nori gyventi, tegu gyvena, bet jie turi turėti tam tikras teises, kurios numatytos kiekvienam piliečiui – paveldėjimo teisė, kai atsitinka nelaimė, informacijos teikimas iš gydymo įstaigų, taip pat toks subtilus dalykas kaip baudžiamajame procese įtvirtinta teisė neliudyti prieš sau artimą asmenį“, – apie partnerystės įteisinimą yra sakęs S.Skvernelis.

Tačiau partnerystės įteisinimui nepritaria Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Dabartinė Vyriausybė siūlė partnerystę įteisinti tik tarp vyro ir moters, tačiau projektas Seimui taip ir nebuvo pateiktas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min