Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 17d. 16:43

NSGK pritarė naujo Šaulių sąjungos vado Gintaro Koryznos kandidatūrai

Gintaras Koryzna
Gintaras Koryzna

Gegužės 17 dieną Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai bendru sutarimu pritarė krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio siūlymui naujuoju Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vadu skirti specialiųjų operacijų pajėgų karininką plk. ltn. Gintarą Koryzną.

Gavęs NSGK pritarimą, R.Karoblis šią kandidatūrą ketina teikti LŠS suvažiavime, kuris vyks birželio 3 dieną Kaune.

Kaip prioritetinius dalykus galima paminėti LŠS santykių su kariuomene išgryninimą ir vietą gynybos sistemoje, kovinį parengimą, jaunuosius, itin aktyvius, šaulius.

Tapęs LŠS vadu G.Koryzna ketina vykdyti LŠS 2017–2019 m. strategiją. Kandidatas teigė, jog didelį dėmesį skirs bendradarbiavimo su kariuomene išgryninimui, koviniams šaulių būriams, karinio/kovinio rengimo koncepcijai, jauniesiems šauliams.

„Seku LŠS veiklą ir esu gerai susipažinęs su Šaulių sąjungos strategija. Būtent pagal numatytą strategiją ir vyktų darbai, – NSGK posėdyje kalbėjo G.Koryzna. – Kaip prioritetinius dalykus galima paminėti LŠS santykių su kariuomene išgryninimą ir vietą gynybos sistemoje, kovinį parengimą, jaunuosius, itin aktyvius, šaulius“.

LŠS vadas skiriamas krašto apsaugos ministro įsakymu su NSGK ir LŠS suvažiavimo pritarimu.

Tarnybą kaip eilinis karys pradėjęs G.Koryzna šiuo metu yra Baltijos gynybos koledžo (Estija) lektorius, anksčiau vadovavo Specialiųjų operacijų pajėgų Vytauto Didžiojo jėgerių batalionui, tarnavo Specialiųjų operacijų pajėgų štabo viršininku, dalyvavo tarptautinėse operacijose Afganistane. Karininkas yra apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Karininko kryžiumi už kovinius nuopelnus, taip pat krašto apsaugos sistemos medaliais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

33:22
01:27
01:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min