2022 04 30

Šaulių sąjungos vizija: civilinė ir karinė organizacija – rezistencijos centras

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad pradėta kurti nauja Šaulių sąjungos koncepcija padės išgryninti jos funkcijas ir įgalins organizaciją veikti kaip pilietinio ir karinio pasipriešinimo bei edukacijos centrą. Šaulių vado pulkininko Alberto Dapkaus teigimu, naujajai vizijai reikia politikų lyderystės, o užduotims vykdyti būtina nepamiršti ir papildomų finansų.

Apie tai su L.Kasčiūnu ir A.Dapkumi kalbėjomės portalo 15min videolaidoje „15/15“.

– Pone L.Kasčiūnai, kad ir kaip ten bebūtų, sprendimus vis tiek priims politikai, tad kaip jums atrodo, kokios Šaulių sąjungos reikia Lietuvai? Ar tai turėtų būti labiau paramilitarinė organizacija, ar visuomeninė, pilietinė organizacija?

L.Kasčiūnas: Iš tikrųjų, politikai priims sprendimus, bet tikrai atsižvelgsime ir į pačių šaulių viduje puoselėjamą viziją, nes tai yra organizacija, kuri turi autonomiją. Taigi dėl to į tą darbo grupę, kuri rengs koncepciją ir, po to jau, – įstatymų projektus, įtraukti ir Šaulių sąjungos atstovai. Labai svarbu pastebėti, kad šaulių žodis bus irgi be galo svarbus.

Šiandien vien tik tam, kad taptų šauliu ir sudalyvautų baziniame šaulio įgūdžių kurse, žmogus – vyras ar moteris – turi investuoti apie 400 eurų savo asmeninių lėšų.

Šaulių sąjungos viziją mūsų gynybos ir saugumo sistemoje aš matyčiau platesniame kontekste – mes turime, taip aš nuolat sakau, trijų ramsčių gynybos sistemą formuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?
Reklama
„Telia“ kelia priklausomybės nuo telefonų klausimą – reklama skatins sąmoningą ekranų naudojimą