Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saulius Skvernelis lenkų kalbą išmoko žiūrėdamas „Lioleką ir Boleką“

Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis
Šaltinis: 15min
11
A A

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis gal ir negali pasigirti tobula anglų kalba, tačiau su kaimynais lenkais jis mielai kalbasi jų gimtąja kalba. Prieš kelias savaites Vilniuje Jerzy Giedroyco dialogo ir bendradarbiavimo forumo kvietimu apsilankiusius Lenkijos žurnalistus jis sveikino lenkiškai. Lenkiškai S.Skvernelis kalbėjo ir per interviu.

Į fakt24.pl žurnalistės Agnieszkos Burzyńskos klausimą, ar per interviu jie gali kalbėtis lenkiškai, S.Skvernelis atsakė teigiamai: „Pabandykime.“ Ir jam sekėsi išties neblogai. Kalba sukosi apie abiejų šalių kaimyninius santykius, originalią pavardžių rašybą, taip pat – ir apie lenkų kalbos mokėjimą.

Paklaustas, kur išmoko lenkų kalbą, S.Skvernelis papasakojo esąs iš Marijampolės, tad nuo vaikystės žiūrėdavęs Lenkijos televiziją, serialus. „Tai Sovietų Sąjungos laikais buvo vienintelis langas į Europą. Visi, kurie gyvenome Marijampolėje, prie sienos, supratome ir kalbėjome. Dabar aš kalbu labai blogai, bet jaunystėje puikiai kalbėjau ir skaičiau“, – vaizdo interviu sakė premjeras ir sulaukė žurnalistės komplimento, kad ir dabar jis kalbąs išties gerai.

Tai sentimentai, šyptelėjo S.Skvernelis po klausimo apie tai, ką skaitė lenkiškai: „Pirmiausia tai buvo lenkiški laikraščiai Lietuvoje, pavadinimų jau neatsimenu. Taip pat žiūrėjau Lenkijos televiziją, serialus „Keturi tankistai ir šuo“, „Liolekas ir Bolekas“, „Janosikas“. Vakarietiška produkcija – ančiukas Donaldas, Lietuvoje to nebuvo.“

Premjeras su malonumu prisiminė ir Lenkijoje leistus žurnalus apie konstravimą, modeliavimą, kuriuos esą skaitė visi kiemo berniukai.

Lenkų žurnalistė nepraleido progos pasiteirauti, ar šiuo metu S.Skvernelis dar apsilanko Suvalkuose apsipirkti. Anot premjero, deja, tai jau sudėtinga – apsauga, ir visa kita.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min