Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 06 29, 13:38 Atnaujinta 2017 06 29, 14:04

Saulius Skvernelis prabilo apie daugybę pažeidimų urėdijose: mediena tiesiog dingdavo

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad šiemet atlikti patikrinimai urėdijose atskleidė begalę pažeidimų, bet patikrinimų rezultatai buvo slepiami ir nuo ministerijos, ir nuo Vyriausybės. S.Skvernelio teigimu, per patikrinimų metu nustatyta didesnių nei leista miško plotų iškirtimas ir iškirstos medienos trūkumai.
Gabrielius Landsbergis ir Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Vakar, pagal pateiktą man informaciją, pasirodo, ji buvo slepiama tiek nuo ministerijos, tiek nuo Vyriausybės, pagal 2016 m. urėdijų patikrinimus, nustatyta daugiau nei 1300 įstatymų pažeidimų vykdant jų veiklą. Konstatuotas visiškas neprofesionalumas, aplaidumas, kontrolės nebuvimas, nusišalinimas nuo sprendimų. Tai tikrai rodo, kad tos urėdijos šiandien, smulkios valstybės įmonės veikia neefektyviai, neskaidriai ir pažeisdamos įstatymus“, – teigė S.Skvernelis.

Pasak jo, nustatyti pažeidimai yra labai rimti.

„Konstatuojami tokie dalykai, kad iškerta daugiau, negu buvo leidžiama, kad yra nepadaryti projektiniai kirtimo dokumentai, kad nesutampa plotai leistini ir realiai daromi. Yra nustatyti trūkumai, kai medienos kiekis tiesiog dingo neapskaitytas“, – vardino premjeras.

15min bandė gauti premjero minimus dokumentus, tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nutarė jų neviešinti.

Generalinis urėdas: „Nieko neslepiame“

Generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis tikina, kad premjeras greičiausiai rėmėsi Valstybinės miškų tarnybos ir Mobiliosios miško kontrolės grupės patikrinimų rezultatais. Tačiau jis neigia, kad šių patikrinimų rezultatai buvo slepiami ar kad tų patikrinimų rezultatai tragiški.

„Niekas nieko niekada neslėpė. Yra visko, kaip ir visur, kaip kiekvienoje sistemoje. Yra didesnių ir mažesnių pažeidimų. Per dvejus su puse metų aš jau tris urėdus už blogus darbus atšaukiau iš pareigų, paskutinį Tytuvėnų urėdą. Drausminių nuobaudų taip pat yra nemažai. Tačiau sistema veikia ir nėra taip blogai ir niekas nieko neslepia“, – sako R.Prūsaitis.

alytausnaujienos.lt nuotr./Rimantas Prūsaitis
alytausnaujienos.lt nuotr./Rimantas Prūsaitis

Pasak jo, rimtesni pažeidimai pastaruoju metu padaryti Ukmergės urėdijoje, kur iškirsta daugiau miško, nei planuota. Vis dėlto dauguma pažeidimų, pasak urėdo, nepiktybiniai ir nerimti.

„Tai paliko šakas per storas, tai pervažiavo miško paklotę. Yra tokių stambesnių pažeidimų, kaip ploto perdidinimas. Pasitaiko per tiek ploto, kai kertama apie dešimt tūkstančių hektarų per metus“, – kalbėjo R.Prūsaitis.

Anot jo, visi pažeidimai vertinami labai rimtai, kartais esą net per griežtai.

„Manau, kad suklaidino kažkas premjerą. Tokiais metodais gal kažkas nori juodinti sistemą“, – kalbėjo R.Prūsaitis.

Daro kompromisus

S.Skvernelis sako, kad urėdijų reformai Seime bus pritarta, nes jau nebeliko argumentų, kuriais miškininkai rėmėsi reformos pradžioje.

„Atsižvelgta yra į daugelį siūlymų, pageidavimų, kompromisų. Galiausiai užregistruota pataisa, šiandien bus pateikta, kad tos urėdijos, kurios yra valstybės įmonės filialai, galėtų taip pat vykdyti smulkią prekybą mediena“, – teigė S.Skvernelis.

Anot jo, taip pat filialams numatyta leisti vykdyti smulkius pirkimus, susijusius su ūkine veikla.

Taip pat numatytas metų pereinamasis laikotarpis pakeisti struktūrai, buhalterinėms programoms suderinti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min