Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 19d. 11:17

Sausį išmokės mažesnes motinystės ir tėvystės pašalpas

Vaiko vežimėlis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vaiko vežimėlis

Kaip ir ankstesniais metais šį sausį gyventojams bus išmokėtos kiek mažesnės motinystės (tėvystės) pašalpos. Susidariusį lėšų skirtumą bus galima susigrąžinti deklaruojant pajamas, informuoja SODRA.

Teisės aktai numato, kad motinystės (tėvystės) pašalpos mokamos už praėjusį mėnesį. Dėl to sausį pašalpos mokamos už praėjusį gruodį.

Motinystės (tėvystės) pašalpos apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), o jas išmokant taikomas neapmokestinamųjų pajamų dydis. Tačiau už praėjusį mokestinį laikotarpį (tai yra už 2014 metus) neapmokestinamasis pajamų dydis netaikomas. Taigi, 2015 m. sausį išmokėta motinystės (tėvystės) pašalpa už 2014 m. gruodžio mėnesį bus kiek mažesnė nei išmokėta kitais mėnesiais.

Negautą sumą, kaip GPM permoką už 2015 m. sausio mėnesį, motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjai galės susigrąžinti Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikę metinę gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją už 2015 m. Permokėtas GPM bus sugrąžintas į pašalpos gavėjo nurodytą sąskaitą.

Motinystės (tėvystės) pašalpos pradedamos mokėti sausio 20 d.

Šiuo metu Lietuvoje motinystės (tėvystės) pašalpas gauna 36,8 tūkst. gyventojų – 29,7 tūkst. moterų ir 7,1 tūkst. vyrų. Vidutinis pašalpos dydis – 342,6 eur (1183 Lt).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min