2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 01 02

Sausio 1-ąją Kaune – naujagimių bumas, Vilniuje ir Klaipėdoje skaičiai kuklesni

Pirmąją 2020 m. dieną Vilniaus ligoninėse gimė 12 kūdikių. Šis skaičius nėra didelis, nes kartais per parą vien Vilniaus klinikinės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikoje gimsta ir 18 naujagimių. Tačiau Kauno medikai pirmąja diena džiaugiasi – antrojo Lietuvos miesto ligoninėse gimė net 16 kūdikių. Iš jų dvi šeimos susilaukė dvynukų. Klaipėdoje skaičiai kuklesni – gimė 2 naujagimiai.
Kūdikis
Kūdikis / 123RF.com nuotr.

Mažiau nei įprastai

Vilniaus gimdymo namuose sausio 1-oji buvo pakankamai rami. Kaip 15min sakė šios gydymo įstaigos direktorė dr. Kornelija Mačiulienė, pirmąją metų dieną gimė tik 4 kūdikiai. „Tai nėra daug. Du gimė naktį, du dieną“, – sakė direktorė.

Bendrai pernai Vilniaus gimdymo namuose į pasaulį atėjo šiek tiek mažiau kūdikių, nei ankstesniais metais. „Apie 200 gimdymų mažiau per metus. Tai nėra labai daug – gimstamumas nebūna lyg tiesė, tai būna laužyta kreivė, pernai ji šiek tiek leidosi, o paskui turės būti kilimas“, – kalbėjo K.Mačiulienė.

Iš viso 2019 metais Vilniaus gimdymo namuose gimė apie 2700 kūdikių – ankstesniais metais šis skaičius svyruodavo arti 3000. Tačiau direktorę džiugina, kad pavyko metus pabaigti be ypatingai skaudžių įvykių. „Mums skaudžiausia yra gimdyvės mirtis, o mirčių neturėjome“, – pasidžiaugė ilgametė ligoninės vadovė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kornelija Mačiulienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kornelija Mačiulienė

Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre pirmąją metų dieną iki vidurdienio gimė 4 kūdikiai – trys mergaitės ir vienas berniukas. Dar du kūdikiai gimė per sausio 1-osios dieną. Pirmasis naujagimis pasaulį išvydo apie 8 val. ryte.

Apie 200 gimdymų mažiau per metus, – sakė K.Mačiulienė.

10 proc. gimdymų

Vilniaus klinikinės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikoje iki sausio 2-osios ryto gimė 3 kūdikiai. Klinikos vedėjas Ričardas Daunoravičius informavo, kad du vaikai gimė sausio 1-ąją.

„Lietuvoje demografinė krizė juntama. Per parą pas mus būna apie 8 gimdymus. Bet pasitaiko ir 16. Kitą dieną jau tik vienas, kad visai nebūtų nė vieno gimdymo, nepasitaiko. Gimdymas po truputį darosi lyg ir planinis tam tikra prasme. Truputį paplanuoti galima, tai nuo pacientų pasitaiko“, – kalbėjo vedėjas.

Iš viso per metus šioje klinikoje gimsta apie 2500 vaikų. 2019 metų šis skaičius siekė apie 2433. R.Daunoravičius sakė prisimenąs statistiką, kai Lietuvoje per metus gimdavo apie 60 tūkst. naujagimių, tačiau tai buvę prieš maždaug penkis dešimtmečius. Dabar kasmet pasaulį išvysta apie tūkstančiu kūdikių mažiau – 2018 m. jų buvo truputį daugiau nei 25 tūkst.

Per parą pas mus būna apie 8 gimdymus. Bet pasitaiko ir 16.

„Mūsų ligoninėje gimė 2432 vaikų – tai sudarė apie 10 proc. visų gimdymų Lietuvoje. Atrodo, dirbame savo darbą. Kasmet visoje Lietuvoje gimsta apie tūkstančiu kūdikių mažiau, bet ta statistika yra tokia su paslėptais dalykais. Nes dar yra tie kūdikiai, kurie gimė užsienyje, ten registruoti, bet yra Lietuvos piliečiai, jie įrašomi į registrą ir visi priskiriami Vilniui“, – sakė R.Daunoravičius.

Jo skaičiavimais, visoje Lietuvoje pernai bus gimę apie 24 tūkst. naujagimių.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniaus gimdymo namai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniaus gimdymo namai

Vilniaus skaičiai nesikeičia

Vilniaus savivaldybės pranešime teigiama, kad gruodžio duomenimis, 2019 m. sostinėje iš viso gimė 6 540 kūdikių, dar 4 288 įregistruoti vaikai gimė užsienio šalyse. Berniukų ir mergaičių skaičius beveik nesiskiria – pernai Vilniuje įregistruoti 5447 berniukai ir 5381 mergaitė. 2019 m. pasaulį išvydo net 121 dvynukų pora.

Palyginus su praėjusiais metais, įregistruotų gimimų skaičius sostinėje išlieka panašus: 2018 m. – 11,3 tūkst. gimimų, 2017 m. – 11,3 tūkst., 2016 m. – 11,5 tūkst., 2015 metais – 10,5 tūkst., 2014 m. – 10,5 tūkst. gimimų. Vilnius išlieka vieninteliu Lietuvoje miestu, kur gimstamumas yra didesnis už mirčių skaičių. Sostinėje gyvena 11 senolių, kuriems šiais metais sukako 100 metų.

Kaune – rekordiškai daug naujagimių

Civilinės metrikacijos skyriuje gimusius vaikučius tėveliai gali užregistruoti per tris mėnesius nuo jų gimimo, tad norint sužinoti, kiek naujagimių gimė sausio 1-ąją Kaune, reikia kreiptis į keturis šiame mieste veikiančius gimdymo skyrius. Iš viso šių metų pirmąją dieną juose pasaulį išvydo 16 naujagimių.

Kaune yra keturi gimdymo skyriai. Iš viso šių metų pirmąją dieną juose pasaulį išvydo 16 naujagimių.

Kauno klinikose šiemet pirmoji apie 3 valandą nakties pasaulį išvydo mergytė, kurios tėveliai atvyko iš Prienų.

Iš viso šioje gimdymo įstaigoje sulaukta rekordinio skaičiaus naujagimių – net 12-os. Gimė 7 mergaitės ir 5 berniukai, kurie gyvens Kaune, Kauno rajone, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Prienuose. Palyginti, praėjusių metų sausio 1-ąją pasaulį Kauno klinikose išvydo tik du vaikučiai. Šiemet džiaugiamasi ir dar vienu nuostabiu rodikliu: net dviem dvynukų poromis.

Respublikinės Kauno ligoninės Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose, pasak jų vadovo Virgilijaus Rudzinsko, sausio 1 dieną gimė vienas berniukas. Jonaviškis pasaulį išvydo 16.30 valandą. Kitos gimdyvės, pajuokaujant, „ištempė“ iki kitos dienos – iškart po vidurnakčio, jau sausio 2-ąją, sulaukta trijų naujagimių.

123RF.com nuotr./Gimdyvė
123RF.com nuotr./Gimdyvė

„Pernai pirmąją metų dieną gimė 4 ar 5 vaikučiai. Šiaip metai buvo geri. Nemažėja, bent jau pas mus, gimdymų skaičius. Trys ketvirtadaliai gimdyvių – iš Kauno ir Kauno rajono, tik ketvirtadalis mamyčių gimdyti į Krikščioniškuosius gimdymo namus atvyksta iš kitų Lietuvos miestų“, – reziumavo V.Rudzinskas.

Kauno klinikinės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje sausio 1-ąją gimė dvi mergaitės. Viena pasaulį išvydo apie 14 val., kita – 20.20 val. Pernai naujagimių skaičius buvo toks pat, tiesa gimė, atvirkščiai, du berniukai.

Iš viso Kauno klinikose sulaukta rekordinio skaičiaus naujagimių – net 12-os.

Tai pačiai ligoninei priklausančiuose P.Mažylio gimdymo namuose pirmąją šių metų dieną, apie 7.30 val. ryto, gimė berniukas, jo tėvai kauniečiai. Palyginus, pernai metų sausio 1-osios rodikliai buvo kur kas džiugesni – du berniukai ir dvi mergaitės.

Klaipėdoje gimė du kūdikiai

Klaipėdoje naujagimių bumo pirmąją metų dieną nesulaukta. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje užfiksuoti du gimdymai, pasaulį išvydo du kūdikiai.

Per 2019 metus Klaipėdos miesto Civilinės metrikacijos ir registracijos skyriuje užregistruota 2227 gimę naujagimiai.

O štai greta esanti Palanga gimstamumą skatinti ketina mokėdama papildomas išmokas – nuo 2020 metų šeima už naujagimį sulauks 124 eurų.

Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius 2019 m. užregistravo 192 naujagimius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min