15min be reklamos
2017 01 07, 11:39

Sausio 13-ąją Kaunas pasitiks simboline eisena, diskusijomis ir atminties laužais

Kauno technologijos universitetas (KTU) organizuoja renginių ciklą Sausio 13-osios įvykiams prisiminti. Laisvės gynėjų dienos renginių tema yra „Laisvė – ką ji mums reiškia šiandien?“. Prie jų prisijungti raginami ne tik KTU studentai, bet ir miesto bendruomenė.
Sausio 13-osios atminimo  lenta KTU
Sausio 13-osios atminimo lenta KTU / KTU nuotr.

Renginiais siekiama ne tik priminti prieš 26 metus aukų pareikalavusius kruvinus įvykius, bet ir vieningai pasidžiaugti iškovotos laisvės jausmu. Organizatoriai tikisi perteikti to meto įvykių atmosferą jaunimui, kuris apie tai daugiausia žino iš istorijos vadovėlių ar tėvų pasakojimų.

KTU Elektros ir elektronikos fakultete bus surengtos dvi diskusijos su visuomenei gerai žinomais veidais. Jie dalinsis savo patirtais išgyvenimais, emocijomis bei įžvalgomis. Sausio 11 d. 19 val. profesorius Vytautas Landsbergis papasakos apie savo patirtį lemtingomis 1991-ųjų sausio dienomis, būnant tuometinės Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo vadovu. Jis aptars tragiškus Lietuvos išgyvenimus pastarojo meto pasaulio įvykių kontekste.

„Bus kalbama apie tą sunkų laikmetį, ano meto nuotaikas, žmonių išgyvenimus ir kovą už laisvę. Labai įdomu išgirsti V.Landsbergio nuomonę apie šiandieninę visuomenę, jos patriotiškumą, vienybę ir tai, kaip ji pasikeitė per 26 metus“, – kalbėjo renginius organizuojantis KTU Kultūros centro vadovas Tautvydas Baltramonaitis.

Sausio 12 d. renginiai prasidės eisena. Ja studentai atžygiuos iki KTU Elektros ir elektronikos fakulteto, kur degs laužai, primenantys to meto įvykius bei pagerbiantys žuvusiuosius. Nuo 20 val. fakultete vyks diskusija „Nesutrypta Tėvynė“ su KTU absolventu, Sausio 13-osios įvykių dalyviu Robertu Gradausku ir kitais svečiais.

Sausio 13-osios renginiams KTU Elektros ir elektronikos fakulteto erdvės pasirinktos neatsitiktinai. Rūmų kieme stovi koplytstulpis Sausio 13-osios žuvusiesiems, o fakultete įrengta atminimų lenta už Lietuvos laisvę žuvusiems Universiteto studentams. Tai – simbolinė vieta, kur visa KTU bendruomenė pagerbs aukų atminimą ir padėkos už iškovotą laisvę.

Nuo 21 val. renginių ciklą vainikuos Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ akustinis koncertas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min