Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai neviešins įtariamųjų Sausio 13-osios byloje

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Šaltinis: 15min
0
A A

Pretenzijų austrams dėl paleisto Sausio 13-osios bylos įtariamojo turintys Lietuvos teisėsaugos pareigūnai slepia, ką laiko įtariamaisiais šioje rezonansinėje byloje ir kieno tarptautinius arešto orderius yra išdavę, rašo „Kauno diena“.

Kai kilo skandalas dėl Vienos sprendimo paleisti buvusį sovietų saugumo KGB specialaus padalinio „Alfa“ vadovą Michailą Golovatovą, kurį Lietuvos teisėsauga įtaria 1991 m. sausį prisidėjus prie Vilniaus televizijos bokšto šturmo, Generalinės prokuratūros buvo pasiteirauta, kiek iš viso yra įtariamųjų šioje rezonansinėje byloje ir kam išrašyti arešto orderiai.

Tačiau paaiškėjo, kad ši svarbi ir galbūt tyrimą palengvinti galinti informacija neviešinama.

Generalinės prokuratūros atstovė Gintarė Šatkauskaitė patvirtino, kad pernai gruodžio pabaigoje Generalinės prokuratūros vadovybės nutarimu sudaryta nauja tyrimo grupė Sausio 13-osios įvykių byloje yra nusprendusi neviešinti įtariamųjų pavardžių. „Šis sprendimas – galutinis ir nekeistinas“, – teigė atstovė.

Sausio 13-osios byloje iš viso yra 23 ieškomi įtariamieji. Visų jų paieška „vykdoma ES erdvėje, jiems išduoti Europos arešto orderiai“.

Įtariamiesiems inkriminuojamos nusikalstamos veikos buvo perkvalifikuotos pagal Baudžiamojo kodekso skyriaus „Nusikaltimai žmoniškumui ir karo nusikaltimai“ straipsnį. Už šį nusikaltimą netaikoma apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senatis, o didžiausia numatyta bausmė – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Iš 23 įtariamųjų 21 yra Rusijos pilietis, 2 – Baltarusijos. Tačiau jų pavardės nėra ir, pasak prokurorų, nebus skelbiamos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min