Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 3d. 10:26

Sausio 13-osios byloje – dar du kaltinamieji, septynių atžvilgiu tyrimas sustabdytas

Toliau nagrinėjama Sausio 13-osios byla
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Sausio 13-osios bylos nagrinėjimas

Generalinė prokuratūra Vilniaus apygardos teismui perdavė nagrinėti Sausio 13-osios įvykių bylą, kurioje tyrimas vyko atskyrus jį iš baudžiamosios bylos, perduotos Vilniaus apygardos teismui, kaltinant 65 asmenis nusikaltimais žmoniškumui ir karo nusikaltimais.

Kaip praneša Generalinė prokuratūra, perduodamoje į teismą byloje kaltinimai dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų pareikšti dviem Rusijos Federacijos piliečiams pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 100 str., 101 str.,103 str. 1 d.,111 str. 1 d. ir 112 str.

Prokuratūra primena, kad 1991 m. sausį jėga buvo siekiama Nepriklausomybę atkūrusią Lietuvą grąžinti į Sovietų Sąjungos sudėtį. Karinių veiksmų metu, užimant Spaudos rūmus, Televizijos bokštą, Lietuvos radijo ir televizijos pastatus bei komendanto valandos metu buvo nužudyta 14 civilių, daugiau nei 800 civilių buvo sužaloti.

Šioje byloje nukentėjusiais pripažinti 790 asmenų. Jie taip pat nukentėjusiais yra pripažinti ir šiuo metu Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamoje Sausio 13-osios baudžiamojoje byloje. Iš viso bylą sudaro per 699 tomų dokumentų.

Kitų nenustatytų organizuotos grupės narių atžvilgiu ikiteisminis tyrimas yra atskirtas, tačiau atlikus visus įmanomus ir reikiamus proceso veiksmus bei išnaudojus visas galimybes nustatyti nusikaltimus padariusius asmenis jis prokuroro 2017 m. birželio 30 d. nutarimu yra sustabdytas pagal Baudžiamojo proceso kodekso 31 straipsnį. BNS žiniomis, tokių įtariamųjų buvo devyni.

Atsiradus tyrimui svarbių duomenų ikiteisminis tyrimas bus atnaujintas.

Primintina, kad tik 2010 metais atsirado teisinė galimybė tyrimus dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų atlikti ir baigti įtariamiesiems nedalyvaujant procese.

Ikiteisminį tyrimą atliko tyrimo grupė, kurią sudarė trys Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai ir vienas Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnas.

Už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min