Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sausio 13-osios byloje sulaikytas įtariamasis Rusijos pilietis

1991 sausio 13-oji
1991 m. sausio 13-oji
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį vakare buvo sulaikytas Rusijos pilietis, kuris yra vienas iš įtariamųjų Sausio 13-osios įvykių Lietuvoje byloje, pranešė Generalinė prokuratūra. Nors prokurat8ra tapatyb4s neskelbia, manoma, kad tai yra Jurijus Melis.

Šiuo metu tyrimui vadovaujantys ir jį organizuojantys Generalinės prokuratūros prokurorai tikslina sulaikyto asmens tapatybės duomenis, todėl išsamesnės informacijos apie sulaikymo aplinkybes bei patį sulaikytą asmenį nepateikia.

Šiame ikiteisminiame tyrime įtariamaisiais pripažinti 79 Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai.

Įtariamaisiais pripažinti 79 Rusijos Federacijos, Ukrainos ir Baltarusijos Respublikos piliečiai.

Įtarimai jiems pareikšti dėl galimo tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žudymo, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žalojimo, draudžiamos karo atakos prieš civilius ir uždraustų karo priemonių naudojimo.

Teismui skyrus šiems įtariamiesiems kardomąsias priemones – suėmimus, ir atsižvelgiant į tai, kad šie asmenys yra ne Lietuvoje, jų atžvilgiu yra išduoti Europos arešto orderiai.

Per paskutiniuosius trejus metus į užsienio valstybes išsiųsta beveik 100 teisinės pagalbos pašymų, išanalizuota keli tūkstančiai vaizdo dokumentų, apklausta beveik 300 liudytojų.

Šiuo metu bylą dėl karinių veiksmų Lietuvoje 1991 m. sausį, kai buvo nužudyta 14 žmonių, 31 – sunkiai sutrikdyta sveikata ir daugiau nei 1000 žmonių buvo kitaip sužaloti, sudaro per 700 tomų medžiagos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min