Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 3d. 18:00

Savaitės klausimas kandidatams į prezidentus: skiepai – gėris ar blogis?

„Savaitės klausimas“ kandidatams
15min nuotr. / „Savaitės klausimas“ kandidatams

Skiepų tema visuomenėje kelia vis didesnes aistras ir, regis, niekam nepabosta. Portalas 15min pretendentų į prezidento postą pasiteiravo, ar jie atnaujino skiepus ir ar skatintų žmones drąsiai skiepytis. Dalis kandidatų palaiko nuomonę, kad apie skiepus geriausiai išmano gydytoja, tačiau yra ir skeptikų.

Ekonomistas Gitanas Nausėda svarsto, kad derėtų atnaujinti skiepą nuo tymų, jam gaila, kad skiepų klausimas buvo paliktas savieigai, todėl prieita prie dabartinės situacijos. „Keista girdėti, kad kažkam kyla klausimų dėl būtinybės skiepytis“, – stebisi jis.

Parlamentarė Ingrida Šimonytė skiepą nuo tymų ketina atnaujinti artimiausiu metu. Politikė įsitikinusi, kad skiepydamiesi ne tik rūpinamės savo, bet ir aplinkinių sveikata.

Eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis kasmet skiepijasi nuo gripo, atnaujina kitus skiepus. Politikas įsitikinęs, kad žmonėms reikia išsklaidyti abejones dėl skiepų. Pasipriešinimą vakcinacijai kandidatas laiko sudėtingu fenomenu.

Europarlamentaras Valentinas Mazuronis skiepų neatnaujino, o ar to reikia, ar ne, kandidato nuomone, turi spręsti gydytojai. Jis neigiamai vertina bet kokius kvietimus nesiskiepyti ir linki mažiau tikėti šarlatanais.

Parlamentaras Naglis Puteikis sovietinėje kariuomenėje sirgo tymais, išsivystė sunkios komplikacijos. „Atsižvelgiant į mano šias patirtis, turbūt mielai pasiskiepyčiau dar kartą nuo tymų ar pan., jei kas suteiktų profesionalią konsultaciją“, – teigia jis.

Seimo narys Mindaugas Puidokas sako esąs tik už kokybiškus skiepus, politikas save vadina nekokybiško skiepo auka – nuo vakcinos esą išsivystė tuberkuliozė. Prieš skiepijant vaikus M.Puidokas siūlo juos nuodugniai ištirti dėl galimų pašalinių reakcijų.

Filosofas Arvydas Juozaitis sako nesiskiepijęs ir neplanuojantis.

„Aš nesiskiepijau ir neketinu skiepytis, kiekvienas sprendžia pats – dėl kitų ligų taip pat neskubėčiau, man reikėtų kiekvienu atveju visos informacijos“, – sakė jis. Dėl vaikų vakcinavimo, kandidato įsitikinimu, turi spręsti tik tėvai, o apskritai šiuo klausimu siūlo vadovautis protu, saiku ir šalta galva.

Europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis į 15min klausimus neatsakė, nes serga. Premjeras Saulius Skvernelis projekte dalyvauti atsisakė.

Kandidatus į prezidentus aktualiausiais klausimais kalbinsime kiekvieną savaitę. Tai bus specialaus 15min prezidento rinkimų projekto dalis.

Su kandidatų požiūriu į skiepus ir skiepijimą plačiau susipažinkite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min