Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 22, 08:00

Savaitės popuri: auksinė elektra ir Mikutavičių ignoruojantys sportininkai

Žodis „popuri“ yra kilęs iš prancūziško žodžio „potpourri“, reiškiančio mišrainę. Tad ir prisiminkime, kokie ingredientai sudarė praėjusios mūsų gyvenimo savaitės patiekalą.
Perlas. Karikatūros autorius Ignas Krakys, idėjos autorius Andrius Zimaitis Tik prenumeratoriams
Perlas. Karikatūros autorius Ignas Krakys, idėjos autorius Andrius Zimaitis

Pirmas ingredientas

Antra pagal klientų skaičių nepriklausoma elektros tiekėja „Perlas energija“ pranešė stabdanti veiklą. Elektrą klientams ji tieks iki rugpjūčio 31 dienos, o naują tiekėją jie turi pasirinkti iki rugpjūčio 28 dienos.

Ieškant tokio įmonės sprendimo priežasčių, verta prisiminti, kad žodis „perlas“ yra kilęs iš lotyniško žodžio „perna“, reiškiančio koją, kadangi kriauklių, kuriuose būdavo randami perlai, forma priminė kiaulės koją.

Tad veikiausiai nieko nuostabaus, kad „Kojų energija“ klientams pakišo kiaulę ir dėjo į kojas. O ir šiaip, gamtinės sąlygos perlams užaugti Lietuvoje niekada nebuvo tinkamos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Perlas Energija“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Perlas Energija“

Antras ingredientas

Trečiadienį nuo 18 iki 19 valandos Lietuva ir kitos dvi Baltijos šalys elektrą pirko už rekordinę didmeninę 4000 eurų/MWh kainą. Reaguodami į elektros kainų šuolį, prekybininkai laikinai mažino vėdinimą ir apšvietimą, o pramonininkai – pristabdė gamybą.

Prisiminkime, kad žodis „elektra“ yra kilęs iš graikiško žodžio „elektron“, reiškiančio gintarą, kurį lietuviai nuo senų laikų vadina savo auksu. Tad nieko keisto, kad sykiais Lietuvoje elektra tampa aukso vertės.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Algio Pociaus sukurti gintariniai papuošalai
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Algio Pociaus sukurti gintariniai papuošalai

Trečias ingredientas

Praėjusi savaitė buvo išskirtinai sėkminga Lietuvos sportininkams – disko metikas Mykolas Alekna Europos čempionate laimėjo auksą, pagerino visų laikų čempionato rekordą ir tapo jauniausiu rungties čempionu istorijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min