Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitės skaitiniai: septyni įsimintiniausi 15min.lt tekstai

Poilsis
123rf.com nuotr. / Poilsis
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujienų portalas neretai primena kaleidoskopą – žinia veja žinią. Nesibaigiantis svarbių ir mažiau svarbių naujienų srautas dažnai nustumia į užmarštį tekstus, kurie galėtų ilgiau prikaustyti skaitytojų dėmesį. Be to, ne kiekvienas skaitytojas turi galimybę kasdien sekti naujienas ir atsirinkti iš jų tai, kas geriausia. Nuo šiol kiekvieną šeštadienį – 7 įsimintiniausi 15min.lt tekstai per savaitę vienoje vietoje.

1. Dovydas Pancerovas: Istorija apie Ukrainos stačiatikių dvasininką, kelis mėnesius kankintą prorusiškų teroristų nelaisvėje Luhanske

Dovydo Pancerovo nuotr./Tėvas Valentinas
Dovydo Pancerovo nuotr./Tėvas Valentinas

Vieną rytą tėvą Valentiną pažadino neįprastas garsas. Kažkuris iš prorusiškų teroristų ant metalinių kameros grotų užkabino galingą spyną. Kad niekas negalėtų patekti į vidų. Buvo rugsėjo pradžia, apsuptame Luhanske trūko maisto, todėl teroristai vakarais žudydavo belaisvius. Kad nereiktų maitinti. Spyną užkabinęs Rusijos kolaborantas taip išgelbėjo nelaisvėn patekusį dvasininką.

2. Naujojo Lenkijos Seimo pirmininko R.Sikorskio interviu, kuriame jis pasakoja apie tai, kad V.Putinas siūlė Lenkijai pasidalyti Ukrainą, sukrėtė ne tik Lenkiją ir Lietuvą.

R.Sikorskis (nuotr. su Lietuvos užsienio reikalų ministru L.Linkevičiumi) teigė, kad V.Putinas siūlė D.Tuskui pasidalyti Ukrainą
R.Sikorskis (nuotr. su Lietuvos užsienio reikalų ministru L.Linkevičiumi) teigė, kad V.Putinas siūlė D.Tuskui pasidalyti Ukrainą

Karas Ukrainoje jau nebėra tik dėl Ukrainos. Konfliktas pakeitė Rusiją. Vis daugiau Europos lyderių ir diplomatų tiki, kad Vladimiras Putinas ir jo saugumo tarnybos pasinaudojo karo Ukrainoje priedanga tam, kad įtvirtintų savo trapią diktatūrą Maskvoje. Vienas iš tokių, kartu ir manančių, kad Europai teks grumtis su grėsminga Rusija dar ilgus metus, yra Lenkijos Seimo pirmininkas Radoslawas Sikorskis.

3. Skirmantas Malinauskas: Ką darytų Lietuva, jei jos teritoriniuose, vandenyse kaip Švedijoje,  pasirodytų Rusijos povandeninis laivas?

„Scanpix“ nuotr./Povandeninis laivas  „Jekaterinburg“
„Scanpix“ nuotr./Povandeninis laivas „Jekaterinburg“

Jau kitą savaitę į Lietuvą atplaukia suskystintųjų gamtinių dujų terminalui (SGDT) pastatytas tanklaivis. Mūsų šalis turės ne tik realią alternatyvą rusiškoms dujoms, bet ir dar vieną potencialų taikinį priešo pajėgoms. Prie Švedijos krantų pastebėto povandeninio laivo kontekste tai nebėra tik teorinė grėsmė. 

4. Bernardas Gailius: Ką reiškia užsidirbti ir kam reikia sumokėti (komentaras)

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Bernardas Gailius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Bernardas Gailius

Neslėpsiu, kad mane labai pradžiugino Dovydo Pancerovo komentaras apie Lietuvos saugumą. Iš dalies, aišku, pradžiugino tuo, kad D.Pancerovas cituoja mane. Todėl dabar atsidėkodamas cituoju jį ir taip mes vienas kitą išstumsime į tikrą šlovę. 

5. Jurgita Lapienytė: Suprasti Rusiją – 50 juodos mūsų kaimynės atspalvių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sulaikytos „Femen“ aktyvistės Briuselyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sulaikytos „Femen“ aktyvistės Briuselyje

Rusijos nesuprasi, remdamasis vien skausminga Lietuvos istorija, valstybės prezidentas Vladimiras Putinas nėra demonas, o Rusijos ekonomikos sprogimas demokratijos nepagimdys. Tokios mintys skambėjo ketvirtadienio vakare „World Economic Forum Global Shapers Vilnius“ surengtoje diskusijoje apie V.Putino asmenybę, Rusijos politiką ir verslo aplinką. 

6. Dovilės Jablonskaitės istorija apie naujus narkotikus „spice“, sėjančius mirtį Rusijoje.

Plinta naujos psichoaktyviosios medžiagos.
Plinta naujos psichoaktyviosios medžiagos.

Naujomis psichoaktyviosiomis medžiagomis, tarp jų ir rūkomais augalinės kilmės mišiniais „spice“, įvairiuose Rusijos regionuose pastarosiomis savaitėmis apsinuodijo daugiau nei 700 žmonių, iš kurių net 25 mirė. Žolelių mišinys pasiglemžė ir 16-metės gyvybę, dar keturi kritinės būklės paaugliai atsidūrė ligoninės intensyvios slaugos skyriuje. Sveikatai pavojingos medžiagos plinta ir Latvijoje. O kaip Lietuvoje? 

7. Istoriko K.Skrupskelio tekstas – tarpukario istorijos mėgėjams: Žydų vaizdinys „Lietuvos aido“ skiltyse tarpukariu (tęsinys).

Kaunas tarpukariu
Kaunas tarpukariu

1932 m. vasario 25 d. pasirodė „Verslas“, Lietuvių prekybininkų, pramonininkų ir amatininkų sąjungos savaitraštis. Jame gausu, skaitant mūsų laikų jautriu žvilgsniu, neabejotinai antisemitinės medžiagos – 1939 m. pradžioje „Verslas“ pradėjo platinimo vajų antisemitizmo pagrindu. Tačiau pastebimas ir polinkis aiškintis, kad sąjunga teginanti lietuvių interesus ir žydams kenkti nenorinti. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min