Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitės skaitiniai: septyni įsimintiniausi 15min.lt tekstai

Skaitiniai
123rf.com nuotr. / Skaitiniai
Šaltinis: 15min
0
A A

Nesibaigiantis svarbių ir mažiau svarbių naujienų srautas dažnai užgožia tekstus, kurie galėtų ilgiau prikaustyti skaitytojų dėmesį. Be to, ne kiekvienas skaitytojas turi galimybę kasdien sekti naujienas ir atsirinkti iš jų tai, kas geriausia. Šį šeštadienį, kaip ir praėjusį, – 7 įsimintiniausi 15min.lt tekstai per savaitę vienoje vietoje.

1. Jurgitos Lapienytės analizė apie Juodąjį penktadienis šiapus Atlanto: ar pavyks rusams šįmet įsiūlyti lietuviškų produktų?

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Asociatyvinė nuotr.: vilkikai.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Juodasis penktadienis šiapus Atlanto: ar pavyks rusams šiemet įsiūlyti lietuviškų produktų?

Rusija, įtardama, kad ir lietuviai veža į šalį draudžiamus produktus, pradėjo vilkikus tikrinti papildomai. Vežėjai teigia ir dėl to, ir apskritai dėl embargo patiriantys sunkumų, tačiau nemano, kad vilkikų judėjimas iš Lietuvos į Rusiją gali išvis sustoti, nes artėja šventės, ir Rusijos valdžia nesiryš palikti žmonių švęsti prie tuščių lėkščių.

2. Dovilės Jablonskaitės rašinys apie penkiolikmetį Giedrių, komą patyrusį jau 8 kartus: pakyla iš jos – ir vėl šypsosi

Asmeninio albumo nuotr./Giedrius palatoje
Asmeninio albumo nuotr./Giedrius palatoje

Daliai žmonių sekasi kaip iš pypkės, o kitiems gyvenimas pamėtėja vis naujų išbandymų. Raseinių rajono Verėduvos kaime gyvenantys Rasa ir Alfridas Saudargai – iš pastarųjų. Saudargai apdovanoti trimis sūnumis. Gvidui – 25-eri, Gintarui 21-eri, o jaunėliui Giedriui – 15 metų. Visi sūnūs iš motinos paveldėjo bronchinę astmą, kuria ji pati susirgo ankstyvoje vaikystėje.

3. Dovydo Pancerovo komentaras: Kodėl Lietuva turėtų užsičiaupti ir neerzinti Rusijos?

Asmeninio albumo nuotr. /Dovydas Pancerovas
Asmeninio albumo nuotr. /Dovydas Pancerovas

Plaukai piestu stojasi, kai girdžiu mūsų politikų aštrius pasisakymus apie Rusiją. Niekada nesupratau ir nesuprasiu, kodėl maža, agrarinė valstybė taip šakojasi prieš Didžiąją Mešką, kuri varo pagarbią baimę net Amerikai. Užtektų palyginti skaičius, kad suvoktume – Rusija gali visiškai sunaikinti Lietuvą, nes yra didingiausia didybė pasaulyje.

4. Skirmanto Malinausko straipsnis: Lietuva tapo Rusijos ir Kinijos atakų prieš ES kailinių žvėrelių augintojus mūšio lauku

„Scanpix“ nuotr./Baltoji audinė
„Scanpix“ nuotr./Baltoji audinė

Lietuva turi ne tik itin gerą vardą pasaulinėse kailių rinkose, bet ir 1,2 proc. pasaulinės kailinių žvėrelių auginimo rinkos. .Per metus iš Lietuvos iškeliauja kailių už beveik pusę milijardo litų. Mūsų šalyje daugiau nei 4000 žmonių per metus užaugina arti milijono gyvūnų, tačiau šiam tradiciniam verslui iškilo pavojus.

5. Audriaus Ožalo pokalbis su rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės knygų vertėja į latvių kalbą Dace Meiere, kuri tvirtina: „Ir mums reikia tokios rašytojos“

Asmeninio albumo nuotr./Dacė Meierė
Asmeninio albumo nuotr./Dacė Meierė

Kristinos Sabaliauskaitės, kurios knygos tapo vienu įsimintiniausių įvykių Lietuvos literatūros pasaulyje per pastaruosius dešimt metų, kūryba pamažu peržengia mūsų šalies ribas – dvi „Silva rerum“ dalys buvo išleistos Latvijoje, o netrukus pasirodys ir trečioji. K.Sabaliauskaitės kūryba Latvijoje netgi pateko į skaitytojų išrinktą 100 visų laikų mėgstamiausių knygų sąrašą. Kitais metais planuojama „Silva rerum“ išleisti ir Lenkijoje. Apie K.Sabaliauskaitės knygas Latvijoje 15min.lt kalbėjosi su „Silva rerum“ vertėja į latvių kalbą Dace Meiere bei su pačia autore.

6. Kaetanos Leontjevos komentaras: (A)socialiai atsakingi politikai 

Asmeninio albumo nuotr./Kaetana Leontjeva
Asmeninio albumo nuotr./Kaetana Leontjeva

Politikai dažnai kalba apie verslo pareigą būti socialiai atsakingu – kurti darbo vietas, mokėti aukštus atlyginimus, pervesti mokesčius į biudžetą, laikytis įvairių reguliavimų, tausoti aplinką. O kaip sekasi patiems politikams laikytis socialinės atsakomybės reikalavimų – atstovauti rinkėjams, sudaryti sąlygas darbo vietoms kurti ir mokesčiams mokėti, leisti žmonėms prisitaikyti prie naujų įstatymų ir rūpintis šalies gyventojų gerove? Praėjusią savaitę vykęs Seimo biudžeto ir finansų komiteto posėdis yra iškalbingas pavyzdys.

7. Liepos Želnienės atkapstyta informacija, kad Ukrainos infrastruktūros ministro portfelis tikriausiai bus siūlomas „East Capital“ partneriui Aivarui Abromavičiui

Nuotr. iš jetfin.com/Aivaras Abromavičius
Nuotr. iš jetfin.com/Aivaras Abromavičius

Ukrainos infrastruktūros ministru gali tapti Kijeve jau kelerius metus gyvenantis įmonės „East Capital“ bendraturtis Aivaras Abromavičius, 15min.lt teigia šaltiniai. Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas to nekomentuoja. Kol kas, pasak jo, tai daryti per anksti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min