Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 17d. 21:35

Savaitės skaitiniai: septyni įsimintiniausi 15min.lt tekstai

Adamas Michnikas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Adamas Michnikas

Šią savaitę nestigo įvykių – tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Turėjome pakankamai daug įsimintinų tekstų, dalį iš kurių galbūt nustelbė įvykių srautas. Siūlome grįžti prie jų.

1. „Žalgirį“ treniravęs Marekas Zubas: „Vilniuje nejutau lietuvių ir lenkų priešiškumo“

zalgiris-vilnius.lt nuotr./Marekas Zubas
zalgiris-vilnius.lt nuotr./Marekas Zubas

Pustrečių metų Vilniaus „Žalgirį“ treniravęs lenkas Marekas Zubas 2014-ųjų gruodį pasuko ieškoti naujų iššūkių. Futbolo specialistas prisipažino, kad Lietuva jam paliko labai didelį įspūdį, todėl suvokti ir priprasti prie to, jog gyvena jau nebe Vilniuje ir treniruoja ne „Žalgirį“, reikės nemažai laiko.

2. „YouTube“ herojumi tapęs Ukrainos savanoris Viktoras Trofimenka gydomas Lietuvoje

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lietuvoje gydomas V.Trofimenka buvo sužeistas prie Donecko oro uosto.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lietuvoje gydomas V.Trofimenka buvo sužeistas prie Donecko oro uosto.

Šį vaizdo įrašą internete peržiūrėjo milijonas žmonių. Ukrainos žurnalistų kameros užfiksavo, kaip savanoris karys Viktoras Trofimenka gulėjo po gerai įtvirtintu tiltu netoli Donecko oro uosto ir pasakojo apie kovą su prorusiškais separatistais. Staiga nugriaudėjo galingas sprogimas ir stojo juoda tyla. Po kelių akimirkų – dar vienas sprogimas. Ir galiausiai – trečias. Kas nutiko vėliau? Prieš kameras kalbėjęs karys buvo sunkiai sužeistas, o penktadienį atgabentas į Vilnių.

3. Naujos kartos islamo fanatikai metė iššūkį Europos policijų specialių dalinių asams

wikimedia.org nuotr./Pastatas Miunchene, kuriame įkaitais laikyti Izraelio atletai
wikimedia.org nuotr./Pastatas Miunchene, kuriame įkaitais laikyti Izraelio atletai

Žurnalo „Charlie Hebdo“ redakciją užpuolusius žudikus nukovė Prancūzijos žandarmerijos antiteroristinių operacijų padalinys. Šie vaikinai jau ne kartą įrodė, kad yra vieni geriausių pasaulyje. Tačiau kruvini įvykiai Paryžiuje parodė, kad tokiems padaliniams kaip prancūzų GIGN ir RAID teroristai metė rimtą iššūkį. Sirijoje ir Irake užaugo naujos kartos islamo fanatikai, kurie žudynes rengs visiškai kitaip. Apie tai portale thedailybeast.com rašo Artimųjų Rytų ekspertas Samuelis M.Katzas.

4. Vilniaus miesto milijonai plaukia į buvusio savivaldybės darbuotojo Giedriaus Rakausko įmonių sąskaitas

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilniaus miesto savivaldybė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilniaus miesto savivaldybė

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pradėjo ministerijos viešųjų pirkimų tyrimus. Teisėsaugos institucijų akiratyje atsidūrė ne tik korupcijos voratinklyje įsipainioję valdininkai, bet ir žinomi šalies verslininkai. Vienas jų – Giedrius Rakauskas, kurio įmonės nesunkiai gaudavo milijoninius VRM užsakymus. Vilniaus miesto biudžeto lėšos taip pat atitekdavo buvusio Vilniaus savivaldybės Informacinių technologijų plėtros skyriaus vadovo G.Rakausko įmonėms, kurioms itin sekdavosi viešuosiuose IT paslaugų pirkimų konkursuose.

5. Adamas Michnikas: Esu lenkas, lenkų inteligentas, todėl jaučiuosi atsakingas už lenkų trūkumus

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Adamas Michnikas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Adamas Michnikas

Sausio 13-ąją Seimas kasmet įteikiamą Laisvės premiją skyrė Lenkijos kovotojui su komunizmu, vienam „Solidarumo“ veikėjų, garsiam visame pasaulyje žurnalistui, didžiausio Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyr. redaktoriui ir įsitikinusiam Lietuvos bičiuliui Adamui Michnikui. Po apdovanojimo A.Michnikas pasakė kalbą, kurią pateikiame ir 15min.lt skaitytojams.

6. Rimvydas Valatka: Žudynės Paryžiuje, didelės nelaimės nuojauta

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rimvydas Valatka
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rimvydas Valatka

Prancūzija, o kartu su ja ir visa Europos civilizacija išgyveno klaikią savaitę. Iššaudyta satyrinio dienraščio redakcija, teroristų gaudynės nusinešė dar kelias gyvybes. Dingęs saugumo jausmas šiaušia nuomonių spyglius. Vieni beatodairiškai kaltina musulmonus, islamą ir imigracinę Vakarų politiką (jų skaičius auga akyse). Antri tyliai stovi su užrašu „Je suis Charlie“ ar deklaruoja tai socialiniuose tinkluose (tikėtina, vis dar dauguma). Treti „Charlie“ žurnalistus kaltina nedorybėmis, kurios ir išprovokavusios islamistus smurtui, sako, kad jie nėra Charlie (jų irgi daug).

7. Bernardas Gailius: Kas mes iš tikrųjų esame? Paryžiaus eitynių apmąstymai

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Bernardas Gailius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Bernardas Gailius

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min