Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 18d. 16:05 , Atnaujinta: 2021 sausio 18d. 16:43

Savaitgalį antro skiepo laukę, bet ir pirmadienį jo negavę Utenos medikai raminami: tai – nieko baisaus

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medikų vakcinacija nuo COVID-19

Savaitgalį Lietuvoje prasidėjo gydytojų revakcinacija nuo koronaviruso. Tačiau Utenos gydytojai, turėję būti paskiepyti sekmadienį bei pirmadienį, vakcinos nesulaukė iki šiol. Už Utenos medikų vakcinavimą atsakingas Utenos Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Edvinas Ašoklis pirmadienio popietę dar neturėjo informacijos, kada vakcina bus Panevėžyje, nors jas dalijančios Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas 15min tikino, kad skiepai – jau pakeliui.

Kaip 15min pasakojo Utenos ligoninės medikai, dalis jų buvo paskiepyti gruodžio 27 dieną, dalis – gruodžio 28 dieną.

Anot jų, po skiepo daugelis gavo lapelius, kuriuose buvo nurodyta revakcinacijos data – sausio 17 arba 18 dienos, tai yra, sekmadienis arba pirmadienis.

Tie žmonės, anot 15min pašnekovų, nepaskiepyti ir šiandien – jie buvo informuoti, kad pirmadienį skiepijami nebus, tai esą planuojama tik antradienį.

„Poveikio esminio gal jokio ir nebus, bet skiepija ne žiurkes, o žmones, dirbančius medikus. Ką man daryti, jei negalėčiau skiepytis antradienį? Daug kam nutiko taip, kad jie tuo metu dirba kitoje ligoninėje. Revakcinacijos data buvo aiškiai parašyta“, – piktinosi 15min pašnekovai.

Dalijanti ligoninė vakcinos laukia pirmadienį

Vakcina į Uteną keliauja iš jas visam regionui skirstančios Respublikinės Panevėžio ligoninės.

Šios gydymo įstaigos atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis 15min pirmadienį sakė, kad vakcina pagal patvirtintą planą Respublikinę Panevėžio ligoninę pasieks pirmadienį.

„Tos pačios dienos popietę ji bus atiduota Panevėžio ir Utenos apskričių asmens sveikatos priežiūros įstaigoms antrai šiose ligoninėse dirbančių darbuotojų vakcinacijai“, – teigė jis atsakymuose 15min.

Anot ligoninės atstovo, Respublikinė Panevėžio ligoninė savo darbuotojus antrąja vakcinos doze pradės skiepyti antradienio rytą.

E.Ašoklis: vėlesnis skiepijimas jokio neigiamo poveikio neturi

Utenos PSPC vadovas E.Ašoklis 15min sakė, kad vakcinos į Uteną bus atvežtos tada, kai jas gaus Respublikinė Panevėžio ligoninė.

„Informacijos, kad šiandien tas skiepas būtų arba rytoj, neturiu. Bet galbūt tai įvyks rytoj, galbūt poryt“, – patikino jis ir pabrėžė, kad Utenos poliklinika atlieka tik techninį darbą ir nieko nesprendžia.

E.Ašoklio teigimu, viskas priklauso nuo to, kada vakcinas gauna Ekstremalių situacijų centras ir kada jas išdalina.

Antros vakcinos dozės poveikis yra tas, kad jos negalima skiepyti anksčiau, nei 21 po pirmosios dozės. Bet vėliau jokio neigiamo poveikio tai neturi.

„Bet jei atkeliauja į Panevėžį, mes vakcinas paimame ir tą pačią dieną pradedame skiepyti“, – sakė jis.

Anot poliklinikos vadovo, nereikia bijoti, kad dėl vienos kitos dienos vakcina suveiks blogiau.

„Antros vakcinos dozės poveikis yra tas, kad jos negalima skiepyti anksčiau, nei 21 po pirmosios dozės. Bet vėliau jokio neigiamo poveikio tai neturi“, – pabrėžė pašnekovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

02:50
14:56
00:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min