Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauniečių dėmesio laukia „Žiemos ekranai“

Kadras iš kino filmo "Serafina".
Kadras iš kino filmo "Serafina".
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Prieš savaitę prasidėjęs Vilniuje, šiandien į Kauną atkeliauja prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Per tris dienas kauniečiai galės apsilankyti devyniuose filmuose: šešiuose iš pagrindinės programos ir trijuose iš Alain Resnais filmų retrospektyvos.

Vienas laukiamiausių kino gurmanų filmų – 7 „Cezario“ apdovanojimus pelniusi juosta „Serafina“ (rež. Martinas Provostas), pasakojanti apie savamokslę dailininkę, dirbančią namų tvarkytoja.

Kadras iš filmo/Hirosima mano meile
Kadras iš filmo "Hirosima, mano meile"

Filmo režisierius iki šio filmo buvo geriau žinomas teatro pasaulyje. „Serafina“ – tik trečiasis jo filmas. Neabejotina, kad prie šio filmo sėkmės labai prisidėjo pagrindinį vaidmenį atlikusi aktorė Yolandea Moreau. Belgų kilmės teatro aktorę prieš daugiau nei 20 metų pastebėjo režisierė Agnès Varda ir pakvietė vaidinti keliuose trumpo metražo filmuose. Didžiausio pripažinimo aktorė sulaukė suvaidinusi filme „Kai jūra pakyla“, kurį pati režisavo. Filmo „Serafina“ pagrindas – tikrai gyvenusios dailininkės Serafinos iš Senlio (1864–1942) biografija.

„Žiemos ekranų“ programoje, skirtoje Kaunui, įtrauktas ir legendinis režisieriaus A.Resnais filmas „Hirosima, mano meile“. 1959 metais sukurtoje juostoje pasakojami beveik tų pačių metų įvykiai. 1958 metais prancūzų aktorė filmuojasi filme apie taiką Hirosimoje. Čia ji susitinka su japonu architektu, su kuriuo praleidžia naktį. Vienadienis romanas perauga į stiprų jausmą. Moteris pasipasakoja vyrui apie savo jaunystę Nevere, tragišką meilę vokiečių kareiviui ir kainą, kurią už tai teko sumokėti. Vyras supranta, iš kur gimė moters užuojauta Hirosimos aukoms. Pagal Marguerite Duras scenarijų nufilmuotas filmas – debiutinė pilnametražė juosta garsioje A.Resnais karjeroje. Filmas kūrėją išgarsino visame pasaulyje.

Festivalis „Žiemos ekranai“ Kaune viešės sausio 29-31 dienomis. Filmai bus rodomi kino centre „Forum Cinemas“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min