Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 21d. 06:30

Savaitgalį Kauno senamiestis vėl virs viduramžių miestu

Kiaulių lenktynės nepaliko abejingų. Rausvi gyvuliai buvo ir filmuojami, ir fotografuojami.
Jono Petronio/dienraščio „15minučių“ nuotr. / Šių metų šventėje netrūks tradicinių atrakcijų. Viena iš jų - kiaulių lenktynės.

Šeštadienį ir sekmadienį Kauno senamiestyje vyks tradicinė šventė „Hanza Kaunas 2009“.

Be įprastų šios šventės renginių – riterių turnyrų, kiaulių varžybų, gerų manierų pamokų ir kitų – šiemet netrūks ir naujienų. Rengiant jas aktyviai dalyvavo studentija. Studentai lauks žiūrovų vaidinime „Eilinis žmogus“, viduramžių universiteto paskaitose apie senąją literatūrą ir jos skaitymus, taip pat ekskursijose, kuriose supažindins su viduramžių Kaunu, jo gyventojų buitimi ir tradicijomis. Vienos iš ekskursijų metu bus galima pasijusti Magdeburgo teisme, kitos – lyg pas viduramžių gydytoją, kuris tikrins ir gydys negaluojantį vietinį gyventoją.

Viduramžių miestas tradiciškai įsikurs Nemuno prieplaukoje, prie Vytauto bažnyčios. Beje, šiemet šventėje nemaža dalis jos dalyvių darbuosis nemokamai. Be užmokesčio šventėje dalyvauti sutiko ne tik studentai, bet ir keletas Kauno teatralų.

Šventės organizatoriai nepamiršo ir šiemet minimo Lietuvos vardo tūkstantmečio. Šventės metu Nemuno pakrantę Marvelės pusėje papuoš 800 metrų ilgio Tūkstantmečio juosta. Teigiama, kad ji bus sudaryta iš maždaug 13 tūkst. spalvotos medienos kvadratėlių ir išpinta betoniniuose Nemuno pakrantės šlaituose. Ją išdėlioti sutiko energingieji studentai.

Šventės rengėjai primena, kad rugpjūčio 22-23 dienomis, „Hanza Kaunas 2009“ renginių metu, bus ribojamas eismas Muziejaus, Daugirdo ir Aleksoto gatvėse. Detalią šventės renginių programą galima rasti interneto puslapyje http://www.hanzakaunas.lt/.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min