Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2008 liepos 8d. 12:57

Savaitgalio kodas: pramogos penkioms dienoms

Mario Basanov  ir Vidis
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Mario Basanov ir Vidis

Labas! Sukuosi kaip voverė rate. Vos parkeliavau iš 40 laipsnių karščiu alsuojančių Salonikų, jau kraunuosi lagaminą ir maunu į kaimyninę Lenkiją, kur jau šįvakar linguosiu pagal Roisin Murphy, Jay-Z ar „The Chemical Brother“ atliekamas dainas festivalyje „Heineken Opener“. Tikiu, kad nenuobodžiausite ir jūs. Juk laukia dar vienas ilgas savaitgalis, o kartu su juo – visa krūva neįtikėtinų pramogų. Tad lekiame į trasą!

Dovanos

Šįkart savo tradicinę renginių apžvalgą noriu pradėti šiek tiek kitaip. Ketinu jums, savo mieliems skaitytojams, pasiūlyti dovaną – pirmąjį lietuvišką klubinės kultūros DVD „Sobieski Uogos“, kurį sudaro neįtikėtinas muzikinis Vidžio miksas, hitu tapusios dainos „I'll Be Gone“ vaizdo klipas ir naktinį užkietėjusių klubinėtojų gyvenimą pristatantis filmas „Savaitgalis neišvengiamai“.

Pasaulinį house muzikos pulsą perteikiančiame Vidžio mikse – ir italų dueto NUfrequency kūrinys „Go That Deep“, įrašytas kartu su „Massive Attack“ superhitą „Unfinished Sympathy” įdainavusia Shara Nelson, ir šokių muzikos ikonos Henrik Schwarz remiksuotas „Headphone Silence“, kurį įdainavo originali norvergų folk atlikėja Ane Brun.

Išskirtinai albumui „Sobieski Uogos“ DVD sukurtas ir originalus „I‘ll Be Gone“ dainos vaizdo klipas, kuris interneto svetainėje „YouTube“ sumušė visus rekordus ir tapo dažniausiai žiūrimu lietuvišku vaizdo klipu virtualioje erdvėje – jį pamatė jau beveik 90 tūkst. internautų.

Vienas didžiausių siurprizų – dokumentinis filmas apie klubinės kultūros bendruomenę „Savaitgalis neišvengiamai“. Režisierės Silvijos Vilkaitės ir prodiuserio Arūno Matačiaus kūrinys – pirmasis mėginimas pažvelgti į naktinio gyvenimo romantiką, perteikti besilinksminančių žmonių gyvenimo ritmą ir įpročius.

Pusę metų kurtame filme „vaidina“ tikri klubinės kultūros herojai, čia galima išvysti svarbiausias Vilniaus naktinėjimo vietas.

Sudominau? Norite iš mano graikiškos saulės „nubučiuotų“ rankų gauti vieną iš 20 mano turimų DVD? Parašykite man laišką adresu d.filmanaviciute@15min.lt ir atsakykite į klausimą – koks tikrasis kūrinio „I'll be gone“ vokalistės Jazzu vardas? Jau laukiu atsakymų!

Kitokia paroda

Manote, kad kelis šimtus šių pripažintų ir perspektyvių menininkų naujausių darbų įmanoma pamatyti tik per kokius kelerius metus ir tik meno galerijoje? Suklydote.

Kviečiu jus nuvažiuoti į Žirmūnus ir tuo įsitikinti savo akimis. Šalia „Ogmios centro“ išvysite lauko ekranus, kuriuose kasdien transliuojama precendento neturinti virtuali profesionalaus šiuolaikinio meno paroda po atviru dangumi. Grigaliūnas, Gasiūnas, Vaitiekūnas, Barilaitė, Ray Bartkus, Ilčiukas, Zakarauskas, Gelguda, Šepetytė, Pūkytė, Buivydaitė Narkus & Zabarauskaitė, Noreika&Bagdžiūnaitė – tai pavardės, kurias matysite didžiuosiuose meną pristatančiuose ekranuose. Aš ir pati noriu kuo greičiau išvysti šį originalų projektą.

Monmartras Vilniuje

Jei esate prisiekę vilniečiai, turbūt puikiai žinote, kad Užupis niekada nemiega, nestovi vietoje, nuolat stebina savo originalumu, išradingumu, pasiūlymais ir renginių įvairove. Savo ruožtu galiu pasakyti, kad pasivaikščiojimai Užupiu yra didžiausia atgaiva mano sielai. O liepos mėnesį ta atgaiva pulsuoja, kaip niekada, aktyviai.

„Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ ir „Užupio meno inkubatorius“ kviečia jus į „Monmartro festivalį“ ir nori, kad ne tik stebėtumėte, bet ir dalyvautumėte, dainuotumėte, šoktumėte, tapytumėte, sportuotumėte, žaistumėte, kvailiotumėte.

Šiandien nuo 16 iki 18 valandos kviečiu pasivaikščioti Užupiu ir sudalyvauti projektų „Urbinatorius“, „Užtvanka“, „Malūnas“, „Tinklai“ kūrime. Bus tikrai smagu!

Druska lietuviškai muzikai

Jei išsiilgote vandens ir gaivaus plaukus kedenančio vėjo – rytoj rūkite į pajūrį, mat Šventojoje siaus Baltijos šalių muzikos festivalis „Saltsound“. Dvi dienas truksiančio festivalio metu Lietuvos ir užsienio atlikėjai barstys muzikinę druską tiesiai nuo scenos, o svečių teisėmis renginyje dalyvaus vienas garsiausių šokinės muzikos prodiuserių, trance muzikos atlikėjas „ATB“ ir lyriškieji rokeriai iš Vokietijos - grupė „Reamonn“.

„Saltsound“ festivalyje pasirodys „sūrūs“ Lietuvos atlikėjai: Linas Adomaitis su grupe, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“, klaipėdietis DJ Sun, retai koncertuojanti legendinė grupė „BIX“, dainuojamosios poezijos atlikėja Alina Orlova, geriausias metų atlikėjas Vaidas, energija ir išradingumu trykštantys „Magic Mushrooms“, „Suicide DJ‘s“ bei netradicinių muzikinių sprendimų autoriai grupė „Pieno lazeriai“.

Aštrieji suomiai

Prieš daugiau nei pusmetį Lietuvoje koncertavęs Suomijos amerikietis Alaska Kalanenas grįžta pas mus su revoliucinėmis dainomis. Šį kartą jis atsiveža ir savo draugus – akustinio folk punk duetą Jaakko & Jay.

Kada nors istoriniuose šaltiniuose Suomija bus minima kaip trijų svarbių dalykų kilimo vieta: Santa Klauso, šiaurinių elnių ir akustinės folk punk muzikos.

Gyvesni nei Kalėdų tėvelis bei širdingesni nei elnienos kepsniai, Jaakko & Jay pateiks savo kūriniuose platų laisvės posūkį klasikinėse punk muzikos temose kaip gėrimas, revoliucija, gėrimas, muzikos kūryba, gėrimas, socialiniai komentarai, gėrimas ir dar kartą gėrimas. Jei šįvakar būsite pajūryje, nueikite į šį koncertą Klaipėdoje, bare „Bliuzo rūsys“, o pirmadienį muzikantai pasirodys Vilniuje, klube „Musė“.

P.S. Rytojaus popietę užbėkite į klubo „Woo“ kiemelį. Čia vasariškus ritmus jums dovanos Mamania su draugais. Klausome Roberto Logano kūrinį „Budapest“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

22:31
01:16
06:39

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min