Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 12d. 16:35

Valdininkai stadionus stato liežuviu

V.Sirokomlės mokyklos stadioną renovuos privatus klubas.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / V.Sirokomlės mokyklos stadioną renovuos privatus klubas.

Mažiausiai 5000 vaikų Vilniuje trokšta žaisti futbolą, bet neturi kur, nes sostinės valdžia šiemet biudžete pritrūko pinigų mokyklų stadionams renovuoti. Šiemet ketinama tik užbaigti pradėtus darbus Viršuliškių ir Fabijoniškių mokyklų stadionuose.

Naujiems projektams kol kas nesuplanuotas nė litas, tačiau jei pinigų iš nežinia kur atsirastų – pirmasis eilėje stovi bendro „Senvagės“ gimnazijos ir Vilniaus licėjaus stadiono projektas. Jam jau šiemet tikėtasi miesto biudžete surasti milijoną litų. Tačiau drąsi vizija taip ir liko vizija – miesto valdininkai nusprendė, kad kiaurame sostinės biudžete pinigų tam nėra.

Dovanos dirbtinę dangą

Sportą savivaldybėje kuruojantis Vilniaus vicemeras Jaroslavas Kaminskis norėtų, kad prie „Senvagės“ gimnazijos stadiono atnaujinimo, be savivaldybės, prisidėtų ir dar kas nors.

„Tik šios savaitės pradžioje gavau Lietuvos futbolo federacijos (LFF) raštą su prašymu pastatyti stadioną. Jie net neužsimena apie galimybę prisidėti prie šių statybų, tik ragina savivaldybę pasirūpinti jaunimo užimtumu ir pastatyti stadioną prie „Senvagės“ mokyklos“, – teigė vicemeras.

Lietuvos futbolo federacija net neužsimena apie galimybę prisidėti prie šių statybų, tik ragina savivaldybę pastatyti stadioną prie „Senvagės“ mokyklos, – teigė J.Kaminskis.

LFF šios savaitės pradžioje Vilniaus savivaldybei atsiuntė federacijos prezidento Liutauro Varanavičiaus pasirašytą raštą, kuriuo LFF „rekomenduoja ir prašo skirti lėšų „Senvagės“ gimnazijos lauko stadiono renovacijai“. Taip pat pažymima, kad ši gimnazija glaudžiai bendradarbiauja su vaikų futbolo akademija „Žalgirietis“, kurioje treniruojasi apie 300 vaikų.

„2013 metais „Senvagės“ gimnazijoje planuojamas sportinių klasių kūrimas. Norint įgyvendinti numatytus tikslus, būtina turėti sporto objektus, kuriuose būtų galima treniruotis ir ruošti aukšto meistriškumo žaidėjus bei suteikti galimybę visiems norintiems žaisti futbolą“, – rašoma LFF rekomendacijoje Vilniaus merui.

Sporto reikalus Vilniaus savivaldybėje prižiūrintis savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas „15min“ sakė, kad LFF yra pažadėjusi padovanoti dirbtinę futbolo aikštės dangą vienam stadionui, kai bus įrengtas jo pagrindas. Tiesa, už jos klojimą teks sumokėti savivaldybei, taip pat reikalaujama, kad aikštė būtų ne mažesnė nei 105 metrų ilgio ir 68 metrų pločio.

Pažadas „Senvagės“ gimnazijai

Šių metų sostinės biudžete 2,8 mln. Lt skiriama „Tauro“ sporto mokyklos priestatui, kuriame įsikurs antroji salė, apie 1 mln. Lt – Fabijoniškių mokyklos stadionui. Pernai šiam stadionui jau skirta apie 0,5 mln. Lt. Taip pat turėtų būti baigti darbai Viršuliškių mokyklos stadione. Šis projektas įgyvendinamas Švietimo ir mokslo ministerijos (skyrė 900 tūkst. Lt) bei savivaldybės (apie 300 tūkst. Lt) lėšomis.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Ritas Vaiginas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Ritas Vaiginas

Tačiau R.Vaiginas, ne kartą žadėjęs, kad šiemet bus finansuojamas ir „Senvagės“ gimnazijos stadiono projektas, nepraranda vilties rasti pinigų.

Tam esą pirmiausia reikia atlikti „namų darbus“ – baigti tvarkyti sklypo, kuriame yra stadionas, dokumentaciją. Tai padaryti Miesto plėtros departamentas ir kitos institucijos buvo įpareigotos pernai metų lapkričio viduryje. Anot R.Vaigino, dokumentus reikėtų baigti tvarkyti per žiemą, o pavasarį bus galima pradėti stadiono renovaciją.

„Senvagės“ gimnazijos stadionui, viliuosi, dar šiemet surasime pinigų. Biudžete numatytos investicinės lėšos, tad gali būti, kad kažko kituose objektuose nesutvarkysime ir pinigų liks. Bet pirmiausia turime atlikti „namų darbus“ – sutvarkyti dokumentaciją, gauti statybų leidimus, parengti projektą, kad galėtume tą stadioną įrenginėti. Kai tai padarysime, tada ieškosime finansavimo variantų“, – teigė R.Vaiginas.

Išnuomos privačiai įmonei

Dar vieną mokyklos stadioną sutvarkyti savivaldybei pažadėjo privati bendrovė. Vilniaus savivaldybės taryba žengė pirmą žingsnį ketindama leisti privačiai bendrovei išsinuomoti Linkmenų gatvėje esantį V.Sirokomlės vidurinės mokyklos stadioną.

Anot R.Vaigino, futbolo klubas „Tukanas“ ketina investuoti apie 2–3 mln. Lt. „Mūsų matymu, tai geriausias ir optimaliausias variantas – savivaldybei nereikia investuoti savo lėšų, kurių mes neturime. O privatūs investuotojai sutvarko stadioną, kuriuo mokykla naudosis, tarkime, nuo 8 iki 15 val., o vėliau stadionas bus naudojamas komerciniams tikslams“, – partnerystės principus aiškino administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Stadionas bus išnuomotas, kai šiam projektui pritars miesto taryba. Stadioną Linkmenų gatvėje pradėti tvarkyti tikimasi jau pavasarį, kol kas koreguojama sutartis. R.Vaigino teigimu, yra dar keletas potencialių investuotojų, kurie tokiu pačiu būdu norėtų išsinuomoti ir sutvarkyti kurios nors kitos mokyklos stadioną. Verslininkams siūloma išsirinkti mokyklą ir pirmiausia sutarti su jos vadovybe.

Futbolo stadionai – nauja mada

Savivaldybės vadovai pastaruoju metu, it susitarę, drąsiai žada statyti naujus stadionus. Darbo partijos atstovas Sostinės vicemeras Jonas Pinskus pareiškė, kad naujas futbolo stadionas galėtų atsirasti virš sostinės geležinkelio stoties, kurią savivaldybė drauge su „Lietuvos geležinkeliais“ planuoja uždengti didžiule perdanga.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas, taip pat Darbo partijos narys R.Vaiginas prižadėjo dar daugiau. Anot jo, savivaldybė gal jau kitąmet du futbolo aikštynus įrengs parkelyje šalia Nacionalinio stadiono „griaučių“. Vieno jo kaina gali siekti 1,5–2,5 mln. Lt.

Be to, ketvirtadienį R.Vaigino vadovaujama visuomeninė Vilniaus apskrities futbolo federacija (VAFF), kurios veiklą suspendavo Lietuvos futbolo federacija, pranešė, kad su sostinės savivaldybe ruošia grandiozinį projektą „Žaisk futbolą šalia namų“. Esą per kelerius metus ketinama dešimtyje Vilniaus seniūnijų sutvarkyti mokyklų futbolo aikšteles. Tiesa, jokio konkretaus pasiūlymo kol kas VAFF nepateikia. Kalbama tik apie aikštę prie Fabijoniškių mokyklos, kurią ketinama užbaigti dar šiemet. Tačiau šis projektas vykdomas Vilniaus savivaldybės lėšomis.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Jau aiemet apie naują stadioną svajojusi Senvagės gimnazija gavo ne finansavimą, o tik valdininkų pažadus.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Jau šiemet apie naują stadioną svajojusi Senvagės gimnazija gavo ne finansavimą, o tik valdininkų pažadus.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min