Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 21d. 20:56

Savanoriai iš Nemuno ir Neries upių ir pakrančių surinko 20 tonų šiukšlių

„River Cleanup“ akcija
Manto Jackaus nuotr. / „River Cleanup“ akcija

Šeštadienį, Pasaulinę tvarkymosi dieną, pirmą kartą Lietuvoje vykusios „River Cleanup“ iniciatyvos organizatoriai „Žaliosios politikos institutas“ ir renginį pristatanti „Atliekų kultūra“ džiaugiasi pasiektais tikslais. Vilniuje, Kaune, Jonavoje ir Klaipėdoje 16-oje tvarkymo vietų susibūrę 500 savanorių iš viso surinko 20 tonų šiukšlių iš Neries bei Nemuno upių ir jų pakrančių. Pagal kiekį daugiausiai surinkta cigarečių nuorūkų, taip pat rastas akumuliatorius, prekybos centro vežimėlis ir kiti daiktai, skelbiama panešime spaudai.

Privačios įmonės, viešosios įstaigos, mokyklos, darželiai, asociacijos, bendruomenės ir gyventojai švarino upių pakrantes, o apie 20 narų – vandenį ir dugną. Narų komandą sudarė išminuotojai iš Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, Lietuvos priešgaisrinės tarnybos darbuotojai bei mėgėjai narai.

Tvarkymo metu buvo rasta apie 100 padangų – automobilių, traktoriaus, kartingų ir sunkvežimio. Iš vandens akcijos dalyviai ištraukė prekybos centro vežimėlį, televizorių bei akumuliatorių. Taip pat, buvo rastos senos radijo kasetės, kompaktiniai diskai, biuro kėdė, pypkė, akių šešėlių paletė, telefonas, 1954 m. gamybos medinė dėžutė, sudeginta palapinė su miegmaišiais, neišpakuotas stovyklavimo kilimėlis, statybinės atliekos, gyvūnų kaulai. Ypač daug buvo surinkta cigarečių nuorūkų, kurios, organizatorių teigimu, labai kenkia vandens florai ir faunai.

Nerį ir Nemuną kartu valė Baltarusija bei Kaliningrado sritis. Kaliningrade tvarkymas vyko Neman mieste prie Nemuno, Baltarusijoje – Grodno mieste. Vilniuje buvo tvarkomasi dviejose vietose penktadienį ir penkiose šeštadienį, o Kaune – septyniose.

Kiekviename iš šešiolikos tvarkymosi taškų Lietuvoje dalyviai naudojo iš specialaus perdirbto plastiko įmonės „Plasta“ pagamintus šiukšlių maišus – tokius pačius kaip ir kitose 15-oje dalyvaujančių Europos šalių tą dieną.

Kitais metais organizatoriai planuoja suburti dar daugiau žmonių ir toliau sieks atkreipti visuomenės dėmesį į ekologines problemas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:50
03:26
01:09

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min