Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savanoriškas sveikatos draudimas – jau nuo kitų metų (atnaujinta 14.16 val.)

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentūroje susitikę politinių partijų atstovai bei sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas sutarė, kad savanoriškas sveikatos draudimas bus. O kokia forma – paaiškės kitą savaitę.

Papildomų mokesčių nebus

Su prezidentu politikai diskutavo apie tai, kaip toliau tęsti sveikatos sistemos reformą įvedant savanorišką sveikatos draudimą ir mažinant popierizmą gydymo įstaigose. Taip pat buvo šnekėta apie galimą lengvatinio PVM vaistams grąžinimą, dabartinių sveikatos paslaugų įkainių peržiūrėjimą.

Savanoriško sveikatos draudimo įvedimui reikalingos papildomos lėšos, tačiau A.Čapliko teigimu, naujų mokesčių neplanuojama įvesti. „Skaudžiausia problema – tam, kad šita sveikatos apsaugos sistema veiktų, reikalingas finansinis pastiprinimas. Nežiūrint sunkmečio, turėsime surasti būdų papildomai neapmokestinat žmonių sukurti mechanizmą, leidžiantį pritraukti papildomų lėšų į sveikatos apsaugos sistemą“, – šnekėjo ministras.

Paaiškės kitą savaitę

Ministras tikisi, kad naujoji savanoriško sveikatos draudimo sistema Seimui svarstyti bus pateikta per šią pavasario sesiją, o veikti pradės nuo 2010 m. pradžios. Šiuo metu svarstomos dvi savanoriško sveikatos draudimo koncepcijos, kurias sveikatos apsaugos ministerijos darbo grupė turi pateikti kitos savaitės pradžioje.

Vienoje numatoma perskaičiuoti ir išgrynintį realų sveikatos priežiūros paslaugų įkainį, atskiriant kitas paslaugas, už kurias būtų mokama iš savanoriškojo sveikatos draudimo. Kita koncepcija leistų žmogui pačiam susikurti kaupiamąją „sveikatos sąskaitą“, į kurią lėšos būtų pervedamos nuo dabar mokamų mokesčių. „Taip pat jei žmogus metų bėgyje nė karto nesikreipė į sveikatos priežiūros įstaiga ir tuo pačiu pripažįstama, kad jis gyvena sveiką gyvenimo būdą, tas pats privalomas sveikatos draudimo fondas galėtų kompensuoti“, – apie planuojamas permainas kalbėjo A.Čaplikas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min