TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Savanorių prospekto estakados Kaune rekonstrukcija – kitąmet

Savanorių prospekto įkalnė Kaune
15min.lt skaitytojo Tomo Penkausko nuotr. / Savanorių prospekto įkalnė Kaune
Šaltinis: 15min
0
A A

Parodos gatvėje ir A.Juozapavičiaus prospekte vykstantiems rekonstrukcijos darbams artėjant į pabaigą, Kauno miesto savivaldybės vadovų žvilgsniai krypsta į prastos būklės Savanorių prospekto estakadą. Planuojama, kad rekonstrukcijos darbai šioje miesto vietoje galėtų užvirti kitų metų viduryje, skelbia savivaldybė.

Savanorių prospekto įkalnės žemutinės dalies estakados ir šlaitų rekonstravimo techninį projektą parengė bendrovė „Kelprojektas“.

„Baigus Parodos kalno rekonstrukciją, bus planuojami prioritetiniai gatvių remonto darbai. Patvirtinus kitų metų biudžetą, miesto taryba turės spręsti, ar rekonstruoti likusią K.Petrausko g. atkarpą, ar imtis rekonstruoti Savanorių pr. estakadą, kurios būklė artėja prie avarinės.

Jos rekonstrukcijos projektas įtrauktas į Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamų projektų rezervinį sąrašą. Tikimės, kad pavyks sutaupyti A.Juozapavičiaus pr. ir Parodos g. rekonstrukcijoms skirtų lėšų. Papildomai lėšų sieksime gauti iš ES fondų. Kada bus pradėta estakados rekonstrukcija priklausys nuo to, ar šis projektas taps prioritetiniu ir bus numatyta lėšų miesto biudžete“, – aiškino Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Parodos gatvėje įrengus troleibusų liniją ir pradėjus estakados rekonstrukciją, dalį Savanorių prospekto įkalne važiuojančių troleibusų būtų galima nukreipti Parodos kalnu.

Vietoj estakadų – atraminė siena

„Savanorių prospekto estakados ir šlaito būklė yra kritiška. Pažeisti laikančios konstrukcijos betoniniai sluoksniai, išilginė armatūra. Prieš kelerius metus pagal anksčiau rengtą projektą buvo sustiprintos estakados konstrukcijos, tačiau tai problemos iš esmės neišsprendė“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Šlaito pusėje esančią estakadą sudaro dvi 22 ir 29 m ilgio estakadų perdangos. Naujame Savanorių prospekto įkalnės žemutinės dalies estakados ir šlaitų rekonstravimo techniniame projekte numatyta jas išardyti. Taip pat neliks senųjų turėklų su pamatais ir viršutinės atraminės sienos dalies šlaito apačioje.

Vietoje išardytų estakadų bus įrengta atraminė siena iš gręžtinių 60 cm skersmens, 12 ir 13 m ilgio polių. Jie bus sutvirtinti gruntiniais inkarais. Virš polių suplanuota įrengti monolitinę sienelę, senus šaligatvio turėklus pakeis nauji. Beveik 400 m rekonstruojamame ruože 12 m ilgio grunto inkarais ir gelžbetoninėmis plokštėmis bus stiprinami prospekto įkalnės šlaitai.

Sutvirtins gatvės pagrindą

„Estakados rekonstrukcijos metu, kaip ir Parodos gatvės atveju, kelininkai įrengs gatvės pagrindą ir sutvarkys asfaltbetonio sluoksnį, perklos šaligatvį“, – apie laukiančius darbus pasakojo A.Pakalniškis.

Šaligatvių dangai planuojama naudoti 6 cm storio betonines plyteles, o nuovažų dangą suformuoti iš 8 cm storio granitinių plytelių. Techniniame rekonstrukcijos projekte numatyta įkalnės viduryje dešinėje pusėje įrengti poilsio aikštelę su suoliukais. Šioje vietoje bus pastatytos ir šiukšliadėžės.

Atnaujins prospekto apšvietimo tinklą

Rekonstruojant gatvę numatyti ir drenažo įrengimo darbai, o paviršinių nuotėkų surinkimui ir nuleidimui suprojektuotas nuotėkų tinklas. Numatyta iškirsti šlaitus ardančius medžius bei krūmus. Kad naujų sodinukų šaknys neardytų kanalizacijos ir šlaito, suprojektuotos specialios spraustasienės.

Baigiant tvirtinti Savanorių prospekto estakadą ir šlaitą, planuojami ir gatvės apšvietimo rekonstrukcijos darbai. Bus tvarkomi apšvietimo tinklai, troleibusų kontaktinis tinklas ir atramos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min