-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 06 28

Savanorystė Vilniaus pilių kultūriniame rezervate – proga prisiliesti prie valstybingumo šaknų

Lietuvos sostinės širdyje esantis pilių valstybinis kultūrinis rezervatas – itin svarbi vieta visai mūsų šalies valstybingumo istorijai. Mažiausiame, 1997 m. įkurtame šalies valstybiniame rezervate, užimančiame kiek daugiau negu 50 hektarų plotą, saugomos istorinį Lietuvos valstybės ir dvasinės kultūros centrą sudarančios Vilniaus pilys ir jų teritorija. „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ projekte dalyvaujanti rezervato direkcija jaunimą kviečia prisiliesti prie kultūros ir gamtos vertybių puoselėjimo ir pažinimo.
Vilniaus arkikatedra 2014-ųjų vasarį.
Vilniaus arkikatedra 2014-ųjų vasarį. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Svajonių vieta istorijos ir kultūros mylėtojams

Kaip teigė Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos vyriausioji specialistė Ilona Šlepikienė, ši įstaiga yra „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ projekto naujokė, savanoryste kurioje iki šiol buvo susiviliojęs vienas savanoris.

Kultūrinis rezervatas Lietuvos istorija ir paveldu besidomintiems savanoriams, norintiems prisidėti prie minėtojo paveldo apsaugos, siūlo įvairias veiklas, pradedant fiziniais darbais, baigiant darbu administracijoje.

Kultūrinis rezervatas Lietuvos istorija ir paveldu besidomintiems savanoriams, norintiems prisidėti prie minėtojo paveldo apsaugos, siūlo įvairias veiklas, pradedant fiziniais darbais, baigiant darbu administracijoje.

Istorinio Vilniaus centro pilių teritorijos priežiūra reikalauja daugybės pastangų, todėl čia pasiryžę savanoriauti jaunuoliai atlieka smulkius kraštovaizdžio tvarkymo darbus – renka šakas ir šiukšles bei gamina pinutes, kuriomis yra tvirtinami kalvų šlaitai, o taip pat atlieka ir kitas veiklas, kuriomis yra prisidedama prie rezervato kraštovaizdžio grąžinimo.

Ugdomas kultūrinis sąmoningumas

Po fizinės iškrovos grąžinant vietą, kuri laikoma Lietuvos valstybės lopšiu, savanoriai Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijoje gali įgyti praktikos ir atlikinėdami įvairius administracinius bei kultūros paveldo objektų inspektavimo darbus, tiesa, prižiūrint specialistui.

„Savanoriai gali įgyti arba patobulinti tokias kompetencijas kaip mokėjimas mokytis, skaitmeninis raštingumas, socialinę ir pilietinę kompetencija. Taip pat ugdyti kultūrinį sąmoningumą ir raišką“, – paklausta, ką savanorystės šioje įstaigoje metu gali išmokti jaunuoliai, pasakojo I.Šlepikienė.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Gedimino pilis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Gedimino pilis

Ji tikino, kad egzistuoja ne viena priežastis, kodėl savanoriai turėtų rinktis savanorystę būtent šioje įstaigoje.

„Vilniaus pilių teritorija – ypatinga vieta mūsų Tėvynės istorijoje. Čia – mūsų valstybingumo ištakos. Savanoriai turi puikią galimybę susipažinti su Pilių teritorijos ir joje esančių kultūrinių vertybių istorija, taip pat prisidėti prie šios unikalios vietos priežiūros ir tvarkymo bei dalyvauti įvairiuose edukacijos projektuose. Savanoriai padeda ir vykdomų ekskursijų metu“, – pasakojo įstaigos vyriausioji specialistė.

I.Šlepikienė įsitikinusi, jog savanorystė yra daug naudos atnešantis ir sveikintinas reiškinys.

„Savanoriaudamas žmogus gali įgyti naujų įgūdžių, įgyti pradinę darbo patirtį, o taip pat praplėsti akiratį bei užmegzti naujų pažinčių. Tai – pagalba jaunam žmogui, ieškančiam savo kelio ir sau tinkančios profesijos“, – tvirtino I.Šlepikienė.

Apie savanorystę sužinojo ieškodamas darbo

Tai, kad savanorystės Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijoje metu įgijo aibę įgūdžių, paliudijo ir šią vietą pagal „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ projektą pasirinkęs visaginietis Dmitrij Kaliničenko. Jaunuolis teigia, kad savanoryste kultūrinio rezervato direkcijoje jis susidomėjo perskaitęs jos veiklų aprašymą.

Jaunuolis teigia, kad savanoryste kultūrinio rezervato direkcijoje jis susidomėjo perskaitęs jos veiklų aprašymą.

„Po universiteto baigimo daugiau negu metus buvau bedarbis. Organizacija siūlė įgyti administravimo patirties, taip pat mėgstu gamtą, o savanoriaudamas galėjau derinti buvimą gamtoje ir biure“, – sakė D.Kaliničenko, kuris apie „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ projektą sužinojo darbo biržoje.

„Buvo veiklų ir kultūrinio rezervato teritorijoje – dažnai su kolega inspektoriumi išeidavau apžiūrėti teritorijos, buvo ir aplinkos tvarkymo darbų. Dar aprašyme patiko tai, kad bus organizuojamos ekskursijos ir egzistuos galimybė sužinoti apie šalies ir Vilniaus miesto istoriją“, – pasirinkimo atlikti savanorystę Vilniaus širdyje esančioje vietoje priežastis dėstė jaunuolis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lietuvos vėliavos spalvomis apšviestas „Trijų kryžių“ paminklas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lietuvos vėliavos spalvomis apšviestas „Trijų kryžių“ paminklas

Paklaustas, kokių naujų įgūdžių įgijo savanorystės metu, D.Kaliničenko teigė, kad jų buvo ne vienas ir ne du.

„Nauja patirtis man buvo bibliotekos sisteminimas – knygų rikiavimas pagal abėcėlę ir jų numeravimas, taip pat padėjau rengti piešinių parodą Vilniaus dailės akademijoje. Su ornitologais ir kolegomis iš kultūrinio rezervato direkcijos valiau inkilus Kalnų parke, dalyvavau teritorijos apžiūrose su inspektoriumi. Sužinojau daug naujų dalykų apie Vilniaus miesto istoriją, ypatingai susijusią su dabartinio kultūrinio rezervato teritorijoje buvusiais ir esančiais objektais“, – nesustodamas apie savanorystę Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijoje pasakoja D.Kaliničenko.

Be to, savanoris prisipažino, kad taip pat užsiėmė vertimu į anglų kalbą, ieškojo informacijos internete ir skaitmenino įvairius straipsnius.

Be to, savanoris prisipažino, kad taip pat užsiėmė vertimu į anglų kalbą, ieškojo informacijos internete ir skaitmenino įvairius straipsnius.

„Kultūrinio rezervato direkcija – tai vieta, kurioje yra galimybė įgyti įvairiausios patirties – pradedant aplinkos tvarkymu ir priežiūra, baigiant administraciniais darbais ir dalyvavimu kultūriniuose renginiuose“, – tikino visaginietis.

D.Kaliničenko mano, kad nepaisant to, jog dabartinis turimas darbas ir nėra susijęs su savanoriška veikla rezervate, pastaroji tikrai praturtina jo turimą CV.

„Siūlau išbandyti naują veiklą, nes tai galimybė tobulėti ir sužinoti naujų dalykų“, – žinią dėl savanorystės abejojantiems vaikinams ir merginoms siunčia Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijoje savanoriavęs jaunuolis.

Sužinok daugiau – junkis prie Jaunimo savanoriškos tarnybos Facebook paskyros

JRD logo be uzrasu
JRD logotipas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius