Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 6d. 16:32 , Atnaujinta: 2020 spalio 6d. 17:17

Sostinės gyventojai nuo trečiadienio galės balsuoti „drive-in“ balsavimo punkte

Antroji išankstinio Seimo rinkimų balsavimo diena
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Antroji išankstinio Seimo rinkimų balsavimo diena

Vilniuje nuo trečiadienio bus įrengtas „drive-in“ principu veikiantis balsavimo punktas, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė. Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pritarus, toks balsavimo punktas veiks Savanorių pr. 124 esančioje „Park and Ride“ aikštelėje, kur balsuoti bus galima neišlipus iš automobilio. Pasak VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės, saviizoliacijoje esantys asmenys „drive-in“ punkte balsuoti galės, tačiau tam turės gauti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą palikti savo izoliavimosi vietą.

„Šis punktas skirtas visiems asmenims, kaip ir visos kitos išankstinio balsavimo vietos. Jeigu asmenys, esantys saviizoliacijoje, gautų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą palikti izoliavimosi vietą, tai tokie asmenys taip pat galėtų šioje vietoje balsuoti“, – 15min sakė VRK pirmininkė L.Matjošaitytė

„Vilnius koronaviruso epidemijos metu jau ne kartą kūrybiškai sprendė iškilusius iššūkius, tą darome ir toliau. Įvertinus gyventojų, einančių balsuoti, srautus, jau susidarančias eiles Lukiškių aikštėje esančiame punkte, taip pat situaciją su esančiais saviizoliacijoje, radome sprendimą. Balsavimo drive-in punktas, tikiu, sudarys sąlygas atlikti pilietinę pareigą esantiems saviizoliacijoje ir tai padaryti pirmiausia saugiai ir patogiai. Su šiuo punktu Vilniuje turėsime net šešias skirtingas vietas, kuriose šiuo metu galima balsuoti“, – teigia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

Naujame balsavimo punkte galima bus balsuoti viso išankstinio balsavimo metu – tiek pirmojo turo (iki spalio 8 d.), tiek antrojo turo, kuris vyks spalio 19–22 d. metu. Balsuoti, numatoma, bus galima nuo 7:00 iki 20:00 val., tačiau laikas dar gali būti tikslinamas. Atvykus į šį balsavimo punktą, su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, tušinuką, taip pat – dėvėti kaukę.

Kol Savanorių pr. 124 esančioje „Statyk ir važiuok“ aikštelėje veiks mobilusis punktas ir išankstinio balsavimo vieta, palikti savo automobilių vairuotojai kaip įprastai čia negalės.

Savo balsą atidavė beveik 13 tūkst. žmonių

Spalio 6 d., 15 val. duomenimis, per pirmąsias išankstinio balsavimo dienas sostinėje savo balsą atidavė beveik 13 tūkst. žmonių. Populiariausia vieta balsuoti – miesto savivaldybės pastatas (daugiau kaip 5 tūkst. balsavusių). Toliau rikiuojasi A.Sacharovo aikštė (2,9 tūkst. balsavusių), Lukiškių aikštė (2,9 tūkst.) bei VU Sveikatos ir sporto centras (beveik 1,9 tūkst.). Savivaldybė kviečia ir toliau aktyviai balsuoti bei rinktis ne tokias lankomas vietas, be to, saugant savo ir aplinkinių sveikatą, rinktis ne tokius populiarius balsavimo laikus (pietų pertraukas, laikus po darbo), o balsuoti pagal galimybes, pavyzdžiui, anksti ryte.

Sostinės savivaldybė primena, kad šiemet yra praplėstas įprastinis balsavimo vietų sąrašas, siekiant užtikrinti mažesnį žmonių būriavimąsi ir užtikrinti socialinio atstumo laikymosi galimybes. Iš viso galima balsuoti penkiose skirtingose vietose:

  • Vilniaus miesto savivaldybės pastate (Konstitucijos pr. 3),
  • Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre (Saulėtekio al. 26),
  • A.Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų,
  • Lukiškių aikštėje,
  • Vilniaus rajono savivaldybės pastate (Rinktinės g. 50).

Esantys saviizoliacijoje balsuoti galės drive-in punkte Savanorių pr. 124 esančioje „Statyk ir važiuok“ aikštelėje.

Visos išankstinio balsavimo vietos pritaikytos žmonėms su negalia.

Jaučiant peršalimo simptomus skatina balsuoti namuose

Jei visgi jaučiate bent vieną peršalimo simptomą: turite temperatūros, skauda gerklę ar kosite, likite namuose ir nerizikuokite nei savo, nei kitų miesto gyventojų sveikata. Norint balsuoti namuose tereikia užpildyti formą elektroniniu ar popieriniu būdu – ją galima gauti iš rinkimų komisijos narių, kurie nešioja pranešimus apie rinkimus, VRK tinklalapyje arba rinkėjo puslapyje. Taip pat tą galima padaryti trumpuoju VRK numeriu 1855. Sostinės savivaldybė einant balsuoti kviečia atsinešti ir savo rašiklį, taip taupant ne tik laiką, skirtą jų dezinfekavimui, bet ir užtikrinant kuo didesnį kiekvieno piliečio saugumą.

Kaukę dėvėkite taisyklingai

Vilniaus miesto savivaldybė pastebi, kad nors žmonės jau įprato dėvėti apsaugines kaukes, tačiau kai kurie jas nešioja netaisyklingai. Specialistai pabrėžia, kad kaukė turi dengti burną, nosį ir smakrą, šonuose neturi likti tarpų.

Taip pat svarbus vienkartinės apsauginės kaukės dėvėjimo aspektas – jos neliesti, kadangi ant paviršiaus gali likti bakterijų ar virusų. Nusiimti galite tik imdami už gumelių, o laikyti patartina plastikiniame sandariame maišelyje. Jeigu kaukė sudrėko ar prarado formą, neprisiglaudžia sandariai prie veido, ją būtina išmesti į sandarią šiukšliadėžę. Jei nešiojate daugkartinę kaukę, ją sveikatos specialistai rekomenduoja plauti kasdien, nepriklausomai nuo to, ar buvo sudrėkusi, kadangi virusai ir bakterijos po pabuvimo kitoje uždaroje ar atviroje erdvėje ant kaukės paviršiaus gali likti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min