Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savivaldai – daugiau galių skiriant socialinę pašalpą nepasiturintiems gyventojams

Finansai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Finansai
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė siūlo, kad nuo kitų metų savivaldybės turėtų daugiau teisių ir atsakomybės skirdamos socialinę pašalpą nepasiturintiems gyventojams, teigiama pranešime spaudai.

„Praktika parodė, kad savivaldybėms perdavus paramos skyrimo funkciją, socialinės pašalpos buvo skiriamos gerokai tikslingiau. Savivalda yra arčiau žmonių, geriausiai žino, kaip ir kuo jie gyvena, tad ir sprendimai, kam iš tiesų parama yra reikalinga ir kiek jos skirti, buvo žymiai labiau pamatuoti bei efektyvesni“, – sako ministrė A. Pabedinskienė.

2012 metais piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams skyrimą, kaip savarankišką funkciją, buvo nuspręsta perleisti 5 pilotinėms savivaldybėms. Rezultatai pateisino lūkesčius. Jose socialinės pašalpos gavėjų skaičius 2012-aisiais, palyginus su 2011 metais, sumažėjo 13,6 proc. (nuo 18 iki 15,5 tūkst. asmenų), o išlaidos socialinei pašalpai mokėti – net 20,1 proc.

Atsižvelgiant į šią patirtį, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė atitinkamus įstatymo projektus, kuriais nuo 2014 metų siūloma socialinės pašalpos skyrimo funkciją, kaip savarankišką, perduoti visoms savivaldybėms. 

Socialinė pašalpa būtų finansuojama iš savivaldybių biudžetų. Atsižvelgiant į 2012 metais socialinei pašalpai skaičiuoti ir mokėti faktiškai panaudotų valstybės biudžeto lėšų sumą, 2014 metams iš valstybės biudžeto būtų skirta apie 576 mln. litų. 

Teikti socialinę pašalpą savivaldybės galės savivaldybės tarybos nustatyta tvarka tiek, kiek to nereglamentuos įstatymai.

Penkiose bandomosiose – Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Šilalės rajonų savivaldybėse – 2014 metais, kaip ir dabar, iš savivaldybės biudžeto bus mokamos taip pat ir kompensacijos už šildymą ir vandenį. 

Minėtus pakeitimus numatantys Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo ir Vietos savivaldos įstatymo projektai šiuo metu pateikti visuomenei ir suinteresuotoms institucijoms derinti. Patikslinti po pastabų jie bus teikiami Vyriausybei svarstyti, o jei ši pritars – perduoti Seimui.  Išsamiau su įstatymų projektais galima susipažinti internete.

Primename, kad nuo birželio mėnesio jau įsigaliojo dalis įstatymo pakeitimų, kurie jau leidžia užtikrinti tikslingesnį piniginės socialinės paramos skyrimą, skatina žmones dirbti, o ne gyventi iš pašalpų. Išsamiau su jais taip pat galima susipažinti internete.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min