Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 27d. 18:18

Savivaldybė apskundė Kauno apygardos teismo sprendimą dėl Kauno arenos operatoriaus konkurso

Kauno arena
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno arena

Kauno miesto savivaldybė apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui Kauno apygardos teismo sprendimą – tenkinti UAB „Optimalių konsultacijų centras“ ieškinį ir taikyti laikinąsias apsaugos priemones t.y. sustabdyti atviro viešo konkurso dėl Kauno pramogų ir sporto rūmų Nemuno saloje valdymo ir naudojimo koncesijos suteikimo konkurso procedūras.

UAB „Optimalių konsultacijų centras“ pateiktame ieškinyje Kauno apygardos teismui buvo įrodinėjama, kad Kauno pramogų ir sporto rūmų Nemuno saloje valdymo ir naudojimo koncesijos suteikimo sąlygos prieštarauja LR Koncesijos įstatymo ir LR civilinio kodekso, kai kuriems straipsniams. Įmonė tvirtina, kad koncesijos konkurso sąlygos diskriminuoja dalyvius, mažina galimą konkurenciją konkurse, teigiama pranešime spaudai.

Kauno miesto savivaldybė nesutikdama su Kauno apygardos teismo nutartimi, kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą, kad būtų panaikinta nepagrįsta Kauno apygardos teismo nutartis. Savivaldybės teigimu, Kauno apygardos teismo sprendimas, taikyti laikinąsias apsaugos priemones, pažeidžia viešąjį interesą. Kauno pramogų ir sporto rūmų Nemuno saloje atsiradimas Kauno mieste yra itin reikalingas ir reikšmingas, o bylos nagrinėjimas gali trukti ilgą laiką, sustabdžius koncesijos konkurso vykdymą, neabejotinai būtų pažeisti tiek Kauno miesto bendruomenės interesai, tiek visos valstybės įsipareigojimai organizuojant ir vykdant 2011 metų Europos krepšinio čempionato renginius. Be to nebūtų pasiektas viešasis tikslas, kad koncesininkas per kuo trumpesnį laiką atliktų būtinas investicijas ir galėtų teikti renginių organizavimo paslaugas. LR Konstitucija numato, kad valstybė skatina visuomenės kūno kultūrą ir remia sportą, taip pat valstybė remia kultūrą ir mokslą. Sustabdžius Koncesijos konkurso procedūras, gali būti sudarytos sąlygos ribojančios konstitucinių vertybių įgyvendinimą.

Kauno miesto savivaldybė prašo apeliacinio teismo ne tik panaikinti Kauno apygardos teismo nutartį dėl laikinųjų priemonių taikymo, bet ir paskirti įmonei „Optimalių konsultacijų centras“ 20 000 Lt baudą už nesąžiningai pareikštą ieškinį.

UAB „Optimalių konsultacijų centras“ atstovai Koncesijos konkurso dokumentus atsiėmė 2009 m. balandžio 9 dieną, vokų su konkurso dalyvių pasiūlymais atplėšimas turėjo įvykti balandžio 30 dieną. Pažymėtina, kad UAB „Optimalių konsultacijų centras “ Kauno miesto savivaldybės administracijai nepateikė jokio raštiško paklausimo, pretenzijos ar pasiūlymo dėl koncesijos konkurso. Savivaldybė nėra gavusi ir jokių dokumentų, įrodančių, kad minėta įmonė galėtų būti bent jau potencialus Koncesijos konkurso dalyvis. Iš esmės, piktnaudžiaujant procesinėmis teisėmis, įmonė siekia užtęsti procesą galimai siekdama neaiškių tikslų.

Kauno miesto savivaldybė tikisi, kad Lietuvos apeliacinis teismas apgins viešąjį interesą ir tinkamai įvertins siekius piktnaudžiauti teisinėmis priemonėmis, siekiant savo verslo interesų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min