Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 18d. 11:21

Savivaldybė ketina tabore statyti kilnojamuosius namelius

Seimo kontrolieriams atlikus apklausą paaiškėjo, kad 80 proc. romų yra patenkinti gyvenimu tabore ir keltis į patogesnį socialinį būstą nenorėtų.
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Čigonų taboras

Vilniaus valdžia panaudos teise ketina čigonams atiduoti dabar jų gyvenamą žemę ir ten pastatyti kilnojamuosius namelius. Toks projektas, pasak savivaldybės vicemero Stanislovo Šriūbėno, miestui atsieitų keletą milijonų litų.

Vicemero teigimu, iki rugsėjo 15 dienos Vilniaus apskritis pateiks Vilniaus savivaldybei atsakymą, ar leis neteisėtai apgyventą žemę oficialiai panaudos būdu skirti romų bendruomenei. Šiuo metu, S.Šriūbėno turimais duomenimis, apie 500 asmenų čigonų bendruomenė naudojasi 7,6 hektaro žemės.

„Miestas yra linkęs padėti sutvarkyti gyvenvietę“, – sakė S.Šriūbėnas. Esą tvarkingoje teritorijoje į gera keičiasi žmonių gyvenimo lygis. Tačiau tiesiogiai paklaustas, ar sutvarkyta aplinka ir kilnojamieji nameliai padės išspręsti taboro problemas, prognozuoti nesiryžo.

S.Šriūbėnas aiškino, kad šiuo metu tik du tabore stovintys nameliai yra legalūs, o nelegalių statinių nuolat daugėja. „Kiekvieną dieną keičiasi skaičius. Jei vakar buvo 20 namelių, šiandien ryte nenustebčiau, kad yra 22“, – aiškino vicemeras.

Jei savivaldybė panaudos būdu gaus romų taboro teritoriją, paramos jai tvarkyti ketinama prašyti iš ES fondų. „Projektas kainuos kelis milijonus: tai inžineriniai tinklai, nuotekų sutvarkymas, kelių sutvarkymas bent iki žvyrkelių, tai jau daugiau kaip milijonas”, – skaičiavo S.Šriūbėnas. Jis pridūrė, kad vienas kilnojamasis namelis kainuotų mažiausiai 25 tūkst. litų, o jų reikėtų mažiausiai 50.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min