Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 19d. 13:25

Savivaldybė neišpirks sklypų šalia suformuotos Vainatrakio kapinių teritorijos

Kryžius
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kryžius

Pirmadienį Kauno savivaldybės kolegija atmetė privačių žemės sklypų savininkų pasiūlymą taikiai baigti ginčus teisme dėl žemės Vainatrakio kapinėms įrengti. Politikai ir valdininkai nesutiko su žemės savininkų pasiūlymu, kuris numato, kad savivaldybė sumokės kiekvienam sklypo savininkui po 20 tūkst. litų už hektarą žemės. Iš viso – 860 tūkst. litų.

„Turime beveik 40 hektarų žemės sklypą, kurio kapinių reikmėms užteks keliems dešimtmečiams. Dabar vyksta techninio projekto rengimas“, – sakė mero pavaduotojas Steponas Vaičikauskas. Pasak jo, išpirkti ir šalia esančius sklypus nėra tikslo.

Kaip anksčiau skelbta, Kauno rajono savivaldybė sutiko, kad Ledos kapinėse (Vijūkų kaimas, Užliedžių seniūnija) 1,3 hektarų plote, kol neįrengtos Vainatrakio kapinės, būtų laidojami Kauno miesto mirusieji.

Kauno miesto savivaldybė yra pasirašiusi susitarimą su rajono savivaldybe, kad įsipareigos pastatyti ir eksploatuoti biotualetą, taip pat, suderinus su Užliedžių seniūnu, išplėsti ir padengti žvyru automobilių aikštelę, organizuoti Kauno miesto gyventojų vežimą Kauno miesto visuomeninio transporto maršrutiniais autobusais iki Ledos kapinių, be apribojimų leisti laidoti Kauno rajono mirusiuosius Vainatrakio kapinėse.

Projektuotojai numatė, kad Vainatrakio kapinėse tilps apie 15 tūkstančių kapaviečių. Beveik 40 ha teritorijoje bus pastatytas kapinių priežiūros tarnybos pastatas, kolumbariumas, įrengti takai, privažiavimo keliai, apšvietimo tinklai, kiti reikalingi infrastruktūros įrenginiai. Kapinių lankytojai galės naudotis 500 vietų automobilių stovėjimo aikštele.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min