Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savivaldybė raginama investuoti į „startup‘us“

„Vieningo Kauno“ frakcijos seniūnas Povilas Mačiulis
Povilas Mačiulis
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Kauno miesto savivaldybės skiriamas finansavimas miestiečių novatoriškoms verslo idėjoms įgyvendinti yra per mažas. Taip manantys visuomenininkai ragina savivaldą ne tik daugiau investuoti į smulkaus verslo skatinimą, bet ir pasitelkti ekspertus įvertinant perspektyviausius „startup‘us“, bei konsultuojant jų kūrėjus.

„Vienas pagrindinių ekonomikos variklių yra smulkus ir vidutinis verslas. Savivalda galėtų sukoncentruoti turimus resursus verslumo ekosistemos plėtrai. Savivaldos pagalba „startup‘ams“ galima per tiesiogines investicijas ir verslui draugiškos aplinkos kūrimą“, – teigia Kauno miesto tarybos „Vieningo Kauno“ frakcijos seniūnas Povilas Mačiulis.

2011 metais, tuometukai Povilas Mačiulis buvo Kauno miesto vicemeras, įgyvendinta smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų idėjų subsidijavimo programa. Šia programa jaunieji verslininkai skatinami kurti ir įgyvendinti savo originalias, novatoriškas ir rinkos poreikius atitinkančias idėjas.

„Šiais metais savivaldybė skyrė 90 tūkstančių litų paramą naujoms verslo idėjoms. Siekiant realių pokyčių – ši suma per maža. Be to, savivaldybės administracijoje trūksta profesionalų, gebančių ne tik įvertinti geriausias verslo idėjas, bet ir įkvėpti „startup‘ų“ plėtrą. Todėl verslo skatinimo srityje reikalingi pokyčiai“, – teigia Povilas Mačiulis.

Tarybos nario nuomone, smulkaus verslo skatinimui skiriamas lėšas savivaldybė galėtų koncentruoti į KTU „StartupSpace“, kuriame sąveikauja verslo idėjos, ambicingi verslininkai ir akademikai. Povilas Mačiulis pabrėžia, kad savivaldybės finansinė pagalba yra tik vienas iš verslumo ekosistemos elementų. Todėl siekiant apčiuopiamų rezultatų mieste būtina apjungti visus elementus, tarp kurių: universitetai, nevyriausybinės organizacijos, rizikos kapitalas ir t.t.

Primename, jog svarstant 2013 metų Kauno miesto biudžetą visuomenininkai kritiškai įvertino biudžeto projekte numatytą menką sumą smulkaus ir vidutinio verslo skatinimui. Visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ nariai siūlė skatinimo priemonėms vykdyti skirtą miesto biudžeto dalį padidinti nuo 100 tūkst. iki 800 tūkst. litų.

Eurostat duomenimis Lietuvoje mažos ir vidutinės įmonės sukuria 76 proc. darbovietų. Pridėtinės vertės smulkaus ir vidutinis verslo sektorius Lietuvoje sukuria 63,6 proc., tuo tarpu didelės įmonės – 36.6 proc.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min