Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 21, 19:00

Savivaldybė Šeimų sąjūdį išvarė iš Vilniaus: ar teisėtai neleidžiama protestuoti?

Kai Vilniaus miesto savivaldybė atsisakė derinti Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingą Vingio parke, jis gegužės 15-ąją įvyko privačioje erdvėje Kauno rajone. Ar savivaldybės sprendimas buvo pagrįstas? Ar savivaldybė galėjo nederinti susirinkimo? 15min kalbinti teisininkai sako, jog tai turi išsiaiškinti teismai, bet jų pačių nuomonės dėl savivaldybės sprendimo skiriasi.
Didysis šeimos gynimo maršas Tik prenumeratoriams
Didysis šeimos gynimo maršas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vienų manymu, savivaldybės sprendimas nederinti Šeimų sąjūdžio susirinkimo gali prieštarauti Konstitucijai ir Susirinkimų įstatymui.

Kitų vertinimu, savivaldybė galėjo nederinti mitingo, jei įžvelgė grėsmę, kad jis pažeis Konstitucijoje įtvirtintas vertybes, įstatymus. Ir tai įrodyti savivaldybei esą nebus sudėtinga.

Vilniaus miesto savivaldybė iš pradžių sutiko derinti Lietuvos šeimų sąjūdžio gegužės 15-ąją sostinės Vingio parke numatytą surengti „Didįjį šeimos gynimo maršą“.

Tačiau vasario 27-ąją miesto meras Remigijus Šimašius feisbuke paskelbė, kad savivaldybė mitingo neleis.

Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

„Atšaukiame leidimą maršistų renginiui „Didysis šeimos gynimo maršas“, kuris turėjo vykti gegužę.

Mes sekame viešąją erdvę ir matome, kad buvę ar esami šio renginio iniciatoriai aktyviai palaiko Rusijos veiksmus, ne tik Kremliaus skleidžiamas iškrypusias vertybes.

Karas yra aiški riba – jei net jis jiems nepadėjo atsitokėti, mes neleisime, kad renginys taptų platforma kitų žmonių kvailinimui. Nepatinka – galite eiti į teismą, sėkmės“, – ketvirtąją Rusijos invazijos dieną Ukrainoje rašė meras.

Leidžia tik tuos renginius, kurie „nekenkia“

Mero patarėjas Karolis Žukauskas laidoje „LRT Radijo ringas“ klausiamas, kodėl savivaldybė atsiėmė derinimą mitingui, tikino, jog Lietuvos šeimų sąjūdžio iniciatoriai skleidžia Kremliaus propagandą.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Karolis Žukauskas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Karolis Žukauskas

Be to, savivaldybė, pasak patarėjo, derina tik tuos susirinkimus, kurie „neturi kažkokių neigiamų tikslų“.

„Savivaldybė leidžia tiems renginiams Vilniuje vykti, kurie nėra prieš Lietuvą, prieš visuomenės kiršinimą ir neturi kažkokių neigiamų tikslų“, – kalbėjo K.Žukauskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min