Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 2d. 06:10

Savivaldybėje braška darbuotojų kėdės

Valdininkai ketina peržiūrėti kai kuriuos savivaldybės finansinius įsipareigojimus.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Savivaldybės darbuotojai neoficialiai pripažįsta, kad dėl atleidimų šiuo metu darbe tvyro įtampa.

Jau šį mėnesį uostamiesčio taryba turės apsispręsti, koks Klaipėdos savivaldybės darbuotojų skaičius yra optimalus.

Šiuo metu savivaldybėje yra 388 darbo vietos, planuojama, kad neliks apie 25 etatų. Darbuotojai neoficialiai pripažįsta, kad dėl kalbų apie atleidimus darbe tvyro įtampa.

Norėdama įvertinti esamą administracijos struktūrą, pernai vasarą savivaldybė pasirašė sutartį su kompanija „Ernst & Young Baltic“. Tačiau atlikusi vertinimą ši pasiūlė pakitimų – pagal kompanijos pateiktą modelį darbuotojų savivaldybėje turėtų ne sumažėti, o dar maždaug 50 padaugėti.

Sudėtinga aritmetika

„Kadangi tokia sudėtinga ekonominė situacija, negalime siūlymo įgyvendinti šimtu procentų, tačiau įgyvendiname etapais. Kuriama nauja savivaldybės struktūra – sumažės darbuotojų, bet visos funkcijos, kurias rekomendavo auditoriai, bus vykdomos. Dar nežinia, kaip bus tvarkoma buhalterinė apskaita. Taryba pareiškė, kad reikia optimizuoti apskaitą, tačiau klausimas, ar 122-ose savivaldybės įstaigose liks buhalteriai, tai jau kitas etapas“, – pasakojo Personalo skyriaus vedėja Danutė Valuckienė.

15min.lt/Egidijaus Jankausko nuotr./Įvedus naują tvarką Klaipėdos savivaldybėje tikimasi sumažinti interesantų eiles.
Savivaldybėje yra 388 darbo vietos.

Personalo skyriaus parengtoje informacijoje apie pareigybes nurodoma, kad savivaldybėje turėtų būti panaikintos 37 darbo vietos. Tačiau patikslinama, kad iš tiesų sumažėtų tik 25-iomis, nes panaikinus Ūkio tarnybą 12-a jos darbuotojų būtų perkelta į savivaldybės administraciją.

Anot mero Rimanto Taraškevičiaus, taryboje sprendimą dėl optimalaus darbuotojų skaičiaus bus galima svarstyti tik tuomet, kai klausimas bus aptartas komitetuose, frakcijose. „Eiti į tarybą su svarstymais, kai yra 31 tarybos narys ir kiekvienas pradės piešti savo struktūrą, – negaliu to leisti. Turi būti pasiektas susitarimas, ką keičiame, sujungiame, ar paliekame tris, ar penkis departamentus. Lapkritį turi būti patvirtintas maksimalus darbuotojų skaičius, tai susiję su atleidimo pažymėjimų įteikimu, su išeitinių kompensacijų mokėjimu“, – kalbėjo meras.

Daugės departamentų

Šiuo metu savivaldybėje yra keturi departamentai. Pagal naują struktūrą numatyta, kad jų atsirastų dar du. Socialinių reikalų departamentas skiltų į du ir papildomai atsirastų Ugdymo bei kultūros departamentas. Naujas būtų ir Finansų bei apskaitos departamentas.

„Socialinis departamentas disponuoja trečdaliu biudžeto lėšų, tai neefektyvu, todėl skaidoma į atskirus departamentus“, – sakė D.Valuckienė. Finansų departamentas esą atsiras, kad būtų galima dirbti pagal naują finansų valdymo modelį.

Personalo skyriaus vedėja teigė, kad kol kas nėra įvardijama, kas neteks darbo ar dėl skyrių panaikinimo taps eiliniais specialistais. Tačiau kai kurie savivaldybės darbuotojai, susipažinę su  nauja struktūra, suvokia, kieno kėdės braška labiausiai.

Viena savivaldybės  darbuotoja pasakojo, kad įtampa jaučiama – esą darbuotojai varsto vieni kitų kabinetų duris ir dalijasi nerimu. „Kalbama, kad taip bus sutaupyta, tačiau akivaizdu, kad taip siekiama sukurti patogias darbo vietas keliems žmonėms ir tuo pačiu atsikratyti tų, kurie tiesiog nepatinka, sunaikinti tuos skyrius, kurie trukdo. Linkstama į tai, kad savivaldybė būtų uždara nuo gyventojų, nuo žurnalistų“, – sakė viena darbuotoja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min