Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savivaldybės administracijoje – vėl du pavaduotojai

Alina Velykienė, užėmusi savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, valdys investicinius projektus.
15min.lt nuotr. / Alina Velykienė, užėmusi savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, valdys investicinius projektus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį pirmąkart posėdžiavusi naujoji Klaipėdos savivaldybės taryba pritarė sprendimo projektui grąžinti antrąją savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybę. Ją nuo gegužės užims tarybos narė Alina Velykienė.

Pirmojo pavaduotojo pareigas eis praėjusioje kadencijoje jas užėmęs Viačeslavas Karmanovas. Kolegų pasitikėjimą pelnęs valdininkas sakė sieksiąs gerinti miesto apšvietimo sistemą bei skirs daugiau dėmesio daugiabučių gyventojų ir namų valdų santykių gerinimui, kadangi to iki šiol nepavyko išspręsti. Už abu kandidatus balsavo dauguma tarybos narių.

Valdys projektus

Antrojo administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybė buvo panaikinta praėjusios tarybos kadencijos metu. Pasak savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės, šis etatas reikalingas dėl to, jog savivaldybė įsipareigojusi įgyvendinti daugiau nei 70 investicinių projektų, tad jiems suvaldyti reikia atskiro kompetentingo žmogaus. Ekonomikos srityje jau 17 metų dirbanti A.Velykienė sakė turinti pakankamai patirties ir kompetencijos dirbti su dideliais investiciniais projektais ir jų valdymu, kadangi ir prieš tai yra tekę dirbti tokį darbą. I.Simonavičiūtės teigimu, daug darbo pavaduotojai teks ir atrenkant projektus, kadangi iki šiol toks filtras taikytas ne itin atidžiai. „Reikia išgryninti, kokie projektai lieka. Ir tai nebus papildomas etatas. Prašysiu jį skirti iš vidinių resursų“, – sakė administracijos direktorė. Tokių neužimtų etatų yra 11, tad pinigai bus skirti iš vidinių resursų.

Keletas tarybos narių nepritarė siūlymui skirti antrąjį pavaduotoją. „Kam reikėjo restruktūrizacijos prieš tai, jei iš administracijos direktorės kalbos aišku, kad darbo buvo per akis“, – stebėjosi tarybos narė Lilija Petraitienė ir retoriškai klausė, kiek tokie kaitaliojimai kainuoja. Kontrargumentavęs mero pavaduotojas Artūras Šulcas teigė, jog remiantis užsienio šalių patirtimi, savivaldybės administracijos struktūra turi kisti bent kartą per metus, kadangi tai yra „gyvas organizmas“.

Nesutarė dėl pinigų

Administracijos direktorių pavaduotojų pareigybes užėmusiems asmenims siūlyta skirti ir 30 proc. algos dydžio priedą už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą. Toks projektas sulaukė ne visų tarybos narių pritarimo. Tarybos narė Zita Šličytė piktinosi priedų skyrimu, kadangi krūvis pasiskirstys atsiradus papildomam pavaduotojo etatui. „Jei yra siūlymas didinti etatus, tada nereikia skirti priedų. Juk atsiradus naujam etatui darbo krūvis pasiskirstys ir jo nebeliks“, – logikos neįžvelgė politikė. Priedo skyrimui priešino ir L.Petraitienė, kuri tikino nesuprantanti, kaip galima skirti priedą, kai dar neaišku, ar bus viršytas krūvis. Ji siūlė priedus skirti po pusmečio, įvertinus darbų krūvį.

Po diskusijų vykusio balsavimo metu už A.Velykienės paskyrimą administracijos direktoriaus pavaduotoja ir priedo skyrimą  balsavo 21 tarybos narys, keturi buvo prieš. Už V.Karmanovą – 23, 3 prieš. Savo pareigas pavaduotojai pradės eiti nuo gegužės 4 dienos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min