Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 9d. 15:31

Savivaldybės dar kartą raginamos paspartinti regionų projektų įgyvendinimą

Europos sąjungos vėliava
„Scanpix“ nuotr. / Europos sąjungos vėliava

Vidaus reikalų ministerija (VRM) kreipėsi į 49 šalies savivaldybes prašydama nurodyti priežastis dėl per lėto regionų projektų, finansuojamų Europos Sąjungos (ES) fondų lėšomis, įgyvendinimo ir ragindama numatyti veiksmus, kurie paspartintų konkrečių projektų vykdymą. Tokių priemonių nuspręsta dar kartą imtis atlikus ES fondų – lėšų panaudojimo regionų projektams šių metų pirmojo ketvirčio analizę.

„Regionų projektų įgyvendinimo rezultatai dalyje regionų ir savivaldybių yra nepakankami. Siekdami užtikrinti, kad regionų projektų finansavimui numatytos ES fondų lėšos būtų panaudotos laiku ir nekiltų šių lėšų perskirstymo rizika, kreipėmės į regionų plėtros tarybas ir savivaldybių, kurių projektų vykdymas turi būti spartinamas, merus ir administracijas“, – teigia vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Iki šių metų pirmojo ketvirčio pabaigos VRM skyrė finansavimą 560 regionų projektų, kurių vertė iš viso 772,9 mln. litų. Tai sudaro 60,8 proc. regionų projektų finansavimui pagal VRM administruojamas 2007-2013 m. veiksmų programų įgyvendinimo priemones numatytų lėšų. Atlikus ES fondų lėšų panaudojimo regionų projektams analizę paaiškėjo, kad iki šių metų pirmojo ketvirčio pabaigos panaudota tik 161,9 mln. litų, arba 12,7 proc. numatytų lėšų.

Regionų projektams skirtas ES fondų lėšas sklandžiai naudoja tik Alytaus regionas, tuo tarpu Panevėžio, Klaipėdos, Tauragės ir Šiaulių regionuose ES finansavimas naudotas lėčiausiai.

„Mūsų tikslas – išsiaiškinti priežastis, dėl kurių stringa ES fondų lėšų panaudojimas ir mėginti jas pašalinti. Kitu atveju savivaldybėms gresia ES fondų lėšų perskirstymas. Tačiau tikiuosi, kad jo neprireiks“, – sako ministras R. Palaitis.

Numatyta, kad VRM informuoti apie esamą padėtį šalies savivaldybės turėtų per gegužės mėnesį. Šiuo laikotarpiu visuose bus rengiami ir VRM vadovybės ir specialistų susitikimai su regionų ir savivaldybių institucijų atstovais. Juose numatoma aptarti ir spręsti regionų projektų įgyvendinimo problemas.

Pagal VRM administruojamas 2007-2013 m. veiksmų programų įgyvendinimo priemones regionų plėtros tarybų atrinktiems regionų projektams finansuoti numatyta 1,2709 mlrd. litų ES fondų ir valstybės biudžeto lėšų. Didžioji dalis (90,5 proc.) šių lėšų skiriama gyvenimo ir kokybės skirtumams pagrindiniuose ir kituose šalies miestuose mažinti, sanglaudai tarp miesto ir kaimo didinti, likusi dalis (9,5 proc.) – savivaldybių institucijų žmogiškųjų išteklių ir veiklos valdymui tobulinti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min