Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savivaldybės kontrolieriaus tarnyba dėl Artūro Zuoko veiksmų kreipėsi į aukščiausius šalies pareigūnus

Artūras Zuokas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Artūras Zuokas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba skubos tvarka kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, ministrą pirmininką Andrių Kubilių ir valstybės kontrolierę Giedrę Švedienę.

Kreipimesi išsakytas susirūpinimas dėl to, kad skubiai sušauktame Vilniaus savivaldybės tarybos posėdyje Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybą numatoma priskirti mero ar jo pavaduotojų pavaldumui, o tai „prieštarauja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 27 straipsnio 3 daliai, kuri nustato, kad savivaldybės kontrolierius yra atskaitingas tik savivaldybės tarybai“.

Artimiausiu metu taryboje bus svarstomas ir klausimas dėl savivaldybės kontrolieriaus Šarūno Skučo atleidimo iš užimamų pareigų. „Manome, kad Tarnybos vadovo atleidimo klausimas yra politizuotas, tuo siekiant pašalinti merui neparankų pareigūną“, – rašoma kreipimesi, kurį pasirašė šešiolika kontrolės ir audito tarnybos darbuotojų ir tarnybos vadovas Šarūnas Skučas.

Kaip teigia tarnybos darbuotojai, mero siūlomi priimti sprendimai kilo dėl efektyvios Tarnybos ir jos vadovo Š.Skučo veiklos bei atliktų ir šiuo metu atliekamų auditų „Vilniaus šilumos tinkluose“ dėl šilumos kainos nustatymo pagrįstumo ir viešųjų pirkimų skaidrumo, Savivaldybės administracijos viešųjų pirkimų srityje, „Vilniaus vystymo kompanijoje“, „Vilniaus vandenyse“.

Jei šiandienos tarybos posėdyje bus priimtas sprendimas, kad savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba tampa pavaldi merui ar jo pavaduotojams, nebeliks savivaldybei pavaldžių įstaigų ir įmonių lėšų panaudojimo ir veiklos kontrolės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min