Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 14:22

Savivaldybės neskuba iš Kauno rajono atsiimti savo gyventojų, viešbučių valytojos atsisako dirbti

Kauno oro uoste
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno oro uoste

„Dauguma savivaldybių neatsiėmė savo gyventojų. Esame užpildyti 70-aisiais procentais“, – trečiadienį po vidurdienio prisipažino antradienio vakarą į Kauno oro uostą parskridusius lietuvius priverstinei izoliacijai į 4 apgyvendinimo įstaigas paskirsčiusios Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius. Kauno miesto savivaldybė 40 kauniečių iš rajono jau perėmė.

Antradienio vakarą Kauno oro uoste nusileido du lėktuvai iš Edinburgo ir Londono – į gimtinę sugrįžo apie 180 tautiečių, kurių priverstine izoliacija iš anksto numatytose apgyvendinimo įstaigose privalėjo pasirūpinti Kauno rajono savivaldybė. Kaišiadorys, Lazdijai savo savivaldybių gyventojams autobusus atsiuntė dar tą patį vakarą. Jonavos savivaldybė išpirko vietas „Air Hotel“ viešbutyje oro uosto pašonėje.

„Savivaldybės labai užsiėmusios. Sudėtinga situacija. Jos ieškosi žmonių. Iki pietų trečiadienį dauguma savivaldybių neatsiėmė savo gyventojų. Kauno miesto savivaldybė žadėjo kauniečius perimti apie 13 valandą. Jų – apie 40. Saviškius pasiėmė ir Ukmergė. Vilnius žadėjo pasiimti žmones apie 17 valandą. Dar yra žmonių iš Prienų, Elektrėnų, Šakių rajono ir pačių Šakių, Mažeikių. Visa Lietuva“, – apie apgyvendintuosius Kauno rajone15min teigė Š.Šukevičius.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Šarūnas Šukevičius
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Šarūnas Šukevičius

Jis prisipažino sulaukęs nerimo signalų iš apgyvendinimo įstaigų, kuriose laikinai patalpino vakar į Kauno oro uostą parskridusius lietuvius – valytojos atsisako valyti apgyvendintųjų kambarius, bijo užkrato.

„Viešbučiai ieško darbuotojų. Sudėtinga, bet išsispręs šį klausimą. Problemos yra ir su budėtojomis, kurios susiduria su rizika. Tačiau nė viena įstaiga dar neatsisakė teikti tokios paslaugos“, – patikino Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius.

Tikisi, kad naujai parvykstantiems vietų užteks

Trečiadienį 16.50 valandą Kauno oro uoste leidžiasi lėktuvas iš Oslo, 18.10 valandą – iš Švedijos. Jei savivaldybės neskuba atsiimti savo gyventojų, ar bus vietos Kauno rajono apgyvendinimo įstaigose naujiems parvykstantiems?

„Tikėkimės, kad bus. Esame užsipildę 70 proc. šią akimirką. Ir, tikėkimės, kad po penktadienio, kai grįš 250 lietuvių iš Bankoko, daugiau lėktuvų ir nebus. Toliau aktyviai ieškome kitų sprendimų, – vylėsi Š.Šukevičius, pripažinęs, kad įtampa yra didžiulė. – Kauno rajono savivaldybės darbuotojai pervargę. Pats turėjau praktiškai bemiegę naktį. Baigėme vakar viską 2.30 val. nakties, 6.30 val. ryte jau vėl dirbau. Nežinau, kiek žmonės taip temps. Taip ilgai tęsti negalėtume. Tikiuosi, kad penktadienį viskas baigsis, nebebus daugiau užsakomųjų reisų.“

Jei Vilniuje su karantinuojamais savivaldybės patalpose kilo daug nesklandumų – dėl muštynių apgyvendinimo įstaigoje prireikė ir policijos įsikišimo, Kauno apskrities policija 15min informavo, kad jokio pranešimo apie neramumus tarp priverstinai karantinuojamų Kauno rajone negauta. Policija antradienio vakarą atliko tik 5 autobusų palydėjimo į apgyvendinimo vietas funkciją.

Parsivežė apie 100 kauniečių

Situaciją dėl priverstinės grįžtančiųjų izoliacijos trečiadienio popietę pakomentavo ir Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius, direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

„Nuo vakar parsivežame kauniečius nuo Latvijos sienos, parsivežėme vakar dalį gyventojų ir iš Vilniaus oro uosto. Gauname informacijos ir iš Vilniaus, ir iš Kauno rajono savivaldybės, iš Klaipėdos kol kas turime nedaug žmonių. Visi bus apgyvendinti Kauno viešbučiuose. Kviečiame gyventojus, kurie grįžta į Lietuvą, patenka į kitų savivaldybių apgyvendinimo įstaigas, skambinti Kauno miesto savivaldybei karštąja linija 8-677-94119“, – siūlė P.Keras.

Jis teigė, kad gyventojai į Kauną grįžti gali ne tik, jeigu yra deklaravę čia gyvenamąją vietą bet ir jeigu turi kokį ryšį su miestu.

Aiškios informacijos trūkumą, kiek asmenų gali reikėti izoliuoti, pašnekovas įvardija didžiausia šios situacijos problema.

Pasak P.Kero, iki trečiadienio vakaro į Kauną bus pervežti ir apgyvendinti apie 100 kauniečių. Viliamasi, kad artimoje ateityje bus sudaryti galimybė taikyti išimtį grįžtančioms šeimoms su mažais vaikais – leista joms izoliuotis savo namuose.

P.Keras patikino, kad ne vienos šeimos nariams taikomas Kaune individualus apgyvendinimas – asmenys gyvens po vieną. Iš viso Kaune priverstinei izoliacijai numatyta apie 400 vietų. Turimų vietų užteks bent kelias dienas, bet aktyviai dirbama stengiantis išplėsti, kad būtų galima priimti kuo daugiau.

Dalis iš užsienio grįžusių tautiečių renkasi aukštesnės kokybės kambarius viešbučiuose ir už juos susimoka patys.

Karantinuojamus asmenis prižiūrės saugos tarnybos.

„Savivaldybė yra nupirkusi maitinimo paketą, kurį sudaro pusryčiai, pietūs ir vakarienė. Jis bus įteiktas visiems priverstinai karantinuojamiems. Jei kas norės, už savo pinigus, žinoma, galės užsisakyti ir viešbutyje siūlomą maistą“, – teigė P.Keras.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Keras
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Keras

Jis paaiškino, kad tolimesnis miestiečių pasiėmimas iš kitų savivaldybių gali užtrukti iki 12 valandų, nes pavėluotai gaunami jų sąrašai.

„Paskirstymas pagal savivaldybes galėtų vykti dar oro uostuose, tuomet iškart galėtume pasiimti savo savivaldybės gyventojus“, – vylėsi P.Keras.

Anot jo, Kauno mobiliajame viruso tyrimų punkte, kur šiuo metu veikia dvi linijos, per dieną galima paimti po 170 mėginių.

Įstatymo atšaukti neketina

Antradienį įsigaliojo reikalavimas priverstinai izoliuoti iš užsienio parvykusius asmenis. Tuo metu žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie prastas sąlygas viešbučiuose, nerimaujant, kad ilgai bendrose patalpose turintys praleisti atvykėliai gali vienas nuo kito užsikrėsti.

Trečiadienio naktį viename Vilniaus viešbutyje kilo muštynės, vienas žmogus sužalotas peiliu.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį pranešė neketinantis savo įsakymo, pagal kurį visiems, grįžusiems iš užsienio, privaloma keturiolika dienų gyventi priverstiniame karantine, atšaukti.

Jis pripažįsta, kad klaidų gal ir padaryta, bet dabar esą laikas susitelkti, nes kitaip situacija bus nevaldoma.

Visuomenės informavimo grupės vadovas, premjero patarėjas Giedrius Surplys trečiadienį nurodė, kad įsakymas gali būti keičiamas tik taip, kad žmonės be šeimų būtų apgyvendinami po vieną, kad jiems būtų teikiama pakankamai maisto ir užtikrinta apsauga.

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

07:59
07:15

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min