Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 29d. 12:52

Savivaldybės taryba sako „ne“ naujos elektrinės statybai Kauno termofikacinės elektrinės sklype

Kauno termofikacinė elektrinė
„Lietuvos žinių“ nuotr. / Kauno termofikacinė elektrinė

Ketvirtadienį Kauno miesto taryba, daugiausia konservatorių iniciatyva, nutarė panaikinti 2011 m. liepos 14 d. sprendimą „Dėl žemės sklypo Taikos pr. 147, Kaune, detaliojo plano patvirtinimo“. Šiame sklype įsikūrusi Kauno termofikacinė elektrinė (KTE). Ji, kartu su „Kauno elektrine“, siekia sklype statyti naują elektrinę. 21 tarybos narys balsavo už priimtą sprendimą, 13 – prieš, 1 – susilaikė.

Gruodžio 21 d. buvo užregistruotas 20-ies Tarybos narių parašais patvirtintas raštas, kuriame teigiama, jog liepos 14 d. sprendimas dėl detaliojo plano patvirtinimo buvo priimtas neturint tam teisinio pagrindo.

„2011 m. birželio 16 d. buvo priimtas Tarybos sprendimas Nr. T-366 „Dėl žemės sklypo Taikos pr. 147, Kaune, detaliojo plano netvirtinimo“. Tačiau 2011 m. liepos 14 d. Tarybos posėdyje tuometinio mero Rimanto Mikaičio iniciatyva šis sprendimas buvo panaikintas ir priimtas priešingas jam sprendimas“, – rašoma 20-ies Tarybos narių pasirašytame rašte.

Netiki KTE akcininkų kalbomis

„Šioje salėje buvo tris kartus pristatyti planai tame sklype statyti naują jėgainę. Pirmą kartą buvo kalba apie 1 mlrd. litų investicijų. Antrą kartą buvo pristatyti planai statyti multifunkcinę kuro jėgainę. Kai trečią kartą buvo paskelbti planai statyti 350 MW jėgainę už 1 mlrd. litų, aš supratau, kad jokios naujos elektrinės čia nebus. Juk tokių kainų šiandien nėra, – tarybos posėdžio metu kalbėjo Gediminas Žukauskas. – O kalbant apie tas milijardines investicijas, už jas turėtų sumokėti šilumos vartotojai. Investicijos galėtų atsipirkti tik iš šilumos kainų tarifų“.

„Jokio oficialaus pasiūlymo investuoti vieną milijardą litų į naujos elektrinės statybą Kaune miesto savivaldybė nėra gavusi – tik žodinę informaciją skirtingais variantais. Be to, naujos dujomis kūrenamos elektrinės statyba nesutampa nei su Kauno miesto aprūpinimo šilumos energija strateginėmis gairėmis, nei su LR energetinio saugumo strategija“, – teigiama minėtame rašte.

Neinvestavo 400 mln. litų

2003 m. elektrinę įsigijusi koncernui „Gazprom“ priklausanti UAB „Kauno termofikacinė elektrinė“ (KTE) sutartimi įsipareigojo iki 2018 m. į elektrinę investuoti 400 mln. litų. Tačiau šie įsipareigojimai nėra vykdomi. Nemodernizavus įrangos, KTE artimiausiais metais nebeatitiks Europos sąjungos direktyvų reikalavimų, todėl ženkliai pakils atmosferos taršos mokesčiai, darantys tiesioginę įtaką vartotojų šilumos kainai.

Tačiau KTE vadovai tikina, kad yra ruošiami projektai, kaip modernizuoti elektrinę, tačiau miestas nepasako aiškiai, jo jam reikia – tik šilumos, ar šilumos ir elektros. Be to, esą, būtina peržiūrėti sutartį, nes nuo to laiko pasikeitė daug aplinkybių, todėl šiandien investuoti 400 mln. Lt nėra tikslinga.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min