Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 26d. 13:44

Savivaldybėse siūloma steigti koordinacines komisijas kovai su prekyba žmonėmis

Amnesty International akcija
„Scanpix“ nuotr. / Akcija prekybos žmonėmis tema

Vidaus reikalų ministerija siūlo savivaldybėms steigti koordinacines komisijas, kurios užtikrintų kovą su prekyba žmonėmis ir pagalbą aukoms.

Kaip pirmadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija, tokias tvarkas artimiausiu metu ketina patvirtinti Kauno miesto ir Tauragės rajono savivaldybės.

Labai tikiuosi, kad jau netrukus Kauno miesto ir Tauragės rajono patirtį perims visos savivaldybės.

„Kalbame apie dar nematyto masto tarpinstitucinį bendradarbiavimą, kai visos pajėgos sutelkiamos vienam tikslui – kovai su prekyba žmonėmis ir pagalbos koordinavimui. Labai tikiuosi, kad jau netrukus Kauno miesto ir Tauragės rajono patirtį perims visos savivaldybės“, – pranešime cituojamas vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Pagal naująjį modelį, savivaldybėse bus įkurtos komisijos, į kurių sudėtį įeis savivaldybės administracijos ir įstaigų, veikiančių savivaldybės teritorijoje (prokuratūros, policijos, teritorinės darbo biržos, Valstybinės darbo inspekcijos), religinių bendruomenių ir bendrijų, nevyriausybinių organizacijų, dirbančių kovos su prekyba žmonėmis srityje, deleguoti atstovai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Eimutis Misiūnas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Eimutis Misiūnas

Savivaldybėse taip pat bus paskirti kontaktiniai asmenys, atsakingi už neatidėliotiną konkretaus atvejo sprendimą – visą reikiamą pagalbą nukentėjusiesiems, duomenų pateikimą pareigūnams. Taip pat bus sukurta kortelė, ją turės užpildyti visi specialistai, turintys pirmą kontaktą su galima prekybos žmonėmis auka – ji taps pagrindu individualiam pagalbos planui.

Ši tvarka parengta bendradarbiaujant Kauno ir Tauragės savivaldybėms, Vidaus reikalų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoms, Šv. Mortos grupei (policijos ir bažnyčios iniciatyvai, kurią globoja popiežius Pranciškus), Vyriausybės sudarytai Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisijai.

Šiuo metu, anot Tarptautinės darbo organizacijos, išnaudojama daugiau kaip 20 mln. žmonių. Prekeivių žmonėmis nusikalstamu būdu įgytas pelnas pagal dydį vertinamas kaip antrasis po narkotikų verslo.

Lietuvoje prekybos žmonėmis aukomis tampa moterys, vyrai ir vaikai, jie atsiduria ir pavienių, ir organizuotų nusikaltėlių taikinyje. Jie išnaudojami prostitucijai ir pornografijai, fiktyvioms santuokoms sudaryti, verčiami daryti nusikaltimus, dirbti vergiškomis sąlygomis.

Pernai Lietuvoje pradėti 29 ikiteisminiai tyrimai dėl prekybos žmonėmis bei išnaudojimo priverstiniam darbui ar paslaugoms. Pernai Lietuvoje nukentėjusiaisiais nuo prekybos žmonėmis ir išnaudojimo priverstiniam darbui ar paslaugoms pripažinti 52 asmenys, iš jų 29 vyrai, 19 moterų, 4 vaikai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min